Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterszakra jelentkezésnél...

Mesterszakra jelentkezésnél be lehet számítani egy másik mesterszakon megszerzett krediteket is?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy közigazgatás-szervező Ba-val nem vesznek fel pénzügyre, viszont egy másik gazdasági mesterre, vezetés és szervezésre igen.

Később viszont ha újra jelentkezek pénzügyre, esetleg MBA-ra, bemeneti követelményként az alapszak helyett beszámítható e a vezetés és szervezés?



2022. márc. 18. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Bemeneti követelményen semmit nem fog dobni, mert azt a már korábban lezárt tanulmányaid alapján, plusz pontokkal, illetve felvételi vizsga alapján számolják.

Ha felvesznek a másik mesterre egy év múlva valóban tudsz krediteket elfogadni (ha bekerülnél egy másikra is); ha vannak megegyező tárgyak a másik mesterrel, de felvételin csak akkor kapsz plusz pontot, ha mondjuk elmész TDK-zni és bekerülsz az első háromba, vagy leteszel egy új nyelvből vizsgát stb. Kreditek nem számítanak.

2022. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Úgy értettem, hogy akkor jelentkeznék újra, ha lediplomáztam a másikból és a lezárt mesterszakot számítanák bemeneti követelménynek.
2022. márc. 18. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben mindenképpen a TO-t kell felhivni. De ott is inkább az elvégzett mesterszakod kegye az, ami döntő lehet. De miért szeretnél ennyi féle mestert?
2022. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert az alapszakom elég értéktelen, de ez a vezetés szervezés sem túl szimptikus. Akarok egy normális közgáz diplomát
2022. márc. 18. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ha megnézed az alábbi link 9.3 pontját, akkor láthatod, hogy a bemenethez 30 kreditet kell összekaparnod bizonyos tárgykörökből:


[link]


A vitt kreditek között természetesen mesterképzési kreditek is elfogadhatók. Mindenesetre én azt tanácsolom neked, hogy mielőtt ebbe a hosszú projektbe belevágsz, nézz meg egy vezetés és szervezés mesterképzési tantervet és egy közigazgatás-szervezőit, és számold össze, hogy meglesz-e ezekből a szükséges 30 kredit (amit felvételed után további 30 kredittel meg kell toldanod kreditpótló tárgyak felvételével, hogy összejöjjön a bemeneti 60 kredit).


Egy további, szerintem sokkal egyszerűbb lehetőséged az, hogy a vezetés és szervezés mesterszak helyett úgynevezett részismereti képzésre iratkozol be valamelyik egyetemre, ahol pénzügy és számvitel alapképzés folyik. Ehhez nem kell felvételezni, egy kérvénnyel be lehet iratkozni így maximum egy évre bárhová, hogy krediteket gyűjts. Ennek hátránya, hogy a részismereti képzés mindig önköltséges, viszont egyetlen év alatt akár mind a 60 szükséges bemeneti kreditet összekaparhatod, így a pénzügy mesterképzésre való bejutás után nem kell kreditpótlással törődnöd.


Sajnos azonban az, hogy meglesz ez a szükséges bemeneti kredit, nem garancia arra, hogy fel is vesznek. Ezt a kockázatot fel kell vállalnod. Most megnéztem a statisztikát, s tavaly 434 ember jelentkezett első helyen pénzügy mesterre, és 339-et vettek fel.

2022. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közig-szervezőről sokan mennek vezetés és szervezésre, többeket ismerek, így tudom, hogy oda be tudják számítani. De úgy gondoltam, hogy így egyszerűbb és rövidebb lenne, mint ha belekezdenék egy 3,5 éves pénzügy-számvitel alapképzésbe és utána mennék mesterre.

Erről a részismereti képzésről még soha nem hallottam, érdekes. Az a 434 a 339-ből még elég baráti aránynak tűnik.

2022. márc. 18. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:
#6: Részismereti hallgatói jogviszony minden egyetemen van és minden, diplomával rendelkező hallgató felvételi nélkül beiratkozhat. Ha beiratkoztál, saját magad állíthatod össze az egyéni tanrendedet, tetszőlegesen (bár a tárgyak felvételének előfeltételeit nem hagyhatod figyelmen kívül). Ha eleve pénzügy mesterre akarsz menni, akkor ezzel a megoldással jobban jársz, mert egy egész évet spórolsz, s valószínűleg az alapképzéses tárgyak teljesítése könnyebb is. Az igaz, hogy ez fizetős, de az alapképzés és két mesterképzés együtt egyébként is 14 félév volna, azaz egy évet így is, úgy is ki kellene fizetned. A két mesterképzésen alapuló megoldásnak tehát nincs anyagi előnye, s még egy évvel hosszabb is, mint az alapképzés+részképzés+mesterképzés megoldása.
2022. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!