Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemsokára itt az idő hogy eldöntsem hogy mit is szeretnék tanulni viszont egyelőre megvagyok lőve. A pedagógia szakok nagyon vonzanak, viszont a kevés fizetés miatt azt szeretnék hanyagolni, így az üzleti élet ami második lehetőségnek szóba jöhetne. A kérdésem az lenne hogy kereskedelem és marketing szakon mik azok a feltételek amiknek megkell felelni, mik szükségesek a bejutáshoz, mennyire piacképes a szak és mennyire nehéz ahozz képest?

2022. márc. 22. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tantárgyakból állsz jól, mi az, amit tanárként esetleg taníthattál volna, szívesen tanítottál volna?...
2022. márc. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n megtalálod, hogy mi kell a felvételihez. A szak alapvetően piacképes, viszont sokan végzik el, nagy a verseny, emiatt érdemes valami plusszal rendelkezned (nyelvtudás, másoddiploma, szakma, speciális szoftverismeret, tapasztalat), amivel ki tudsz tűnni. Hogy mennyire nehéz, az nyilván tőled is függ, de egy átlagos képességű hallgató számára a könnyebb szakok közé tartozik. Nálunk legalábbis a fél évfolyam vállalt heti 2-3 nap munkát mellette, ami kényelmesen belefért az egyetem mellett.
2022. márc. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem nehéz a szak, de ha matekból gyenge vagy (3-as), akkor fogadj magántanárt a matekhoz és statisztikához már az elején, mert bár nem sok, de a gyenge matekosok azért kapaszkodni szoktak. Egyébként nagyon jó szak és nem túl nehéz.
2022. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszadóra reagálva, anglisztikát tanultam volna szívesen és természetesen angol tanár szerettem volna lenni
2022. márc. 22. 11:40
 5/11 A kérdező kommentje:
A kettes és hármas válaszadóra reagálva pedig, szerintem elég magas, közel folyékony angol nyelvtudásom van, viszont matekból elég gyatra vagyok, ezért is nehéz eldönteni hogy milyen szakot válasszak mert nagyon sokhoz szükséges a jó matek
2022. márc. 22. 11:46
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nemzetközi gazdálkodáson vagyok, első évben szinte ugyanazokat tanuljuk a kermarkosokkal, a számvitel velem teljesen megutáltatta a szakot , konkrétan csak szenvedek rajta, szerintem akkor menj gazdasági szakra ha nem zavar, hogy baromi unalmas dolgokat is kell tanulnod amit a hátad közepére se kívánsz
2022. márc. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Anglisztika szakkal nem angol tanár leszel, ahhoz angol tanárira kell menni, nem ugyan az a kettő.

Szerintem kereskedelem és márketingesből túlképzés van, rengetegen mennek erre. Elég butácska volt osztálytársaim is elvannak ezen a szakon, pedig a matekot mindig is utálták, de még nem hullottak ki.

2022. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy erősen ajánlott az anglisztika ahhoz hogy valaki angol tanár lehessen, köszönöm az infót
2022. márc. 22. 16:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 7-es válasza nem túl valid, nagyban függ melyik egyetemről van szó. Amíg a BGE-n egy csomó ismerősöm puskázik, meg egy napos tanulással átmegy, addig ez az ELTE-n vagy a BCE-n esélytelen
2022. márc. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Harmadéves kermarkos vagyok a debreceni egyetemen, alapvetően nem mondanám nehéznek, van pár matekos tárgy az első két- három félévben ami nehezebb. Én kettesre érettségiztem matekból, de minden sikerült elsőre, igaz hogy sok tanulással, ha ezt a három félévet kibírod, viszonylag könnyen teljesíthető.

2022. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!