Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az ügyvédi pálya?

Hogy működik az ügyvédi pálya?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel ez a pálya. Azon belül is az igazságszolgáltatás, törvényhozás. El tudom magam képzelni ezen a területen a jövőben.

De mit érdemes róla tudni? Hogy lehet benne elhelyezkedni? Mert ez nem teljesen világos. Azt értem hogy lehet elindulni, jogot kell tanulni és diplomát szerezni, aztán 3 évig ügyvédjelöltként dolgozni utána pedig szakvizsga. De azután hogyan tovább? Hol lehet elhelyezkedni és dolgozni, hogy juthatsz el a tárgyalásokra ügyvédként, hogyan lehetnek saját ügyeid és ügyfeleid akiket képviselsz? Mindenhol olvastam, hogy ismertségek és kapcsolatok kellenek hozzá. A kapcsolatok milyen szempontból fontosak? Először kezdetben egy nagyobb irodánál dolgozhat, ahol kirendelik különböző ügyek képviselésére, aztán pedig saját egyéni irodát nyithat?

Nem tudom mi hogy van, avassatok be részletesen.

Sokan mondják azt is hogy nem éri meg, sok idő meg energia rámegy és nehéz bekerülni. De szerintem annyira nem. Egy jó ügyvéd mindig kell, a jövőben sem fog változni ez. És ha jó vagy az már az elején kiderül a megnyert pereiddel, jó kilátások állnak előtte szerintem.



2022. márc. 30. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Először is a törvényhozás a parlament dolga, a törvénykezés az igazságszolgáltatás része.

A jogi egyetem elvégzése után egy ügyvédi irodában kellene 3 évig dolgozni. Általában a jó nevű irodákba bekerülni se lehet ismeretség nélkül.

Három év után szakvizsgát teszel és saját ügyvédi irodát nyitsz. 1gen, a jó ügyvédre szükség van, csak mire elismert ügyvéd leszel, újabb 5-10 év. Jó ügyvédből most is sok van, nehéz kiemelkedni.

2022. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én hasonlóan vagyok vele, mint te kérdező, ha gondolod ìrj privátban
2022. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!