Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik az ügyvédi pálya?

Hogy működik az ügyvédi pálya?

Figyelt kérdés

Feltennék pár kérdést ebben a témában

2 év múlva érettségizek és komoly céljaim vannak. Mindig is nagyon jók voltak a tanulási eredményeim és továbbra is erre törekszek. Abban biztos vagyok hogy érettségi után még tovább fogok tanulni, valamit kezdek magammal. Több területen is gondolkodok, nagyon erősen az ügyvédi pályán is.

Nem tudom pontosan mik a lépései, hol kell tanulni mit és meddig. Úgy olvastam kb 7 év mire elvégzed az ügyvédhez való oktatásokat. 4 év valamilyen alapszintű egyetemi diploma merthogy ez az alapképzés szükséges a továbbiakhoz (közgazdaságtan, angol, matek stb), aztán még 3 év jogi egyetem. Utána még mi jön? Hogy lehet elhelyezkedni, hogy működik ez? Azon belül is a büntetőjogi terület érdekel.

Aki jártasabb a témában és tud válaszolni a kérdéseimre annak köszönöm

19/L



2021. máj. 31. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Ügyvédbojtárkodás ami téged érdekel :D
2021. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
10 éves osztálytalálkozón volt osztálytársak akik jogi irányba mentek, mesélték hogy kihalásos alapon műküdikaz ügyvéd szakma. Szülők, nagyszülők adják tovább a praxist a gyerekeiknek, szóval ha nem vagy benne a belterjes köreikbe, akkor kívülállóként nagyon nehéz érvényesülni.
2021. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után egyetemen jogász szak. 5 éves osztatlan kèpzés, tehát nem alapképzés. Ezzel lehetsz ügyvédjelölt és 3 év jelöltködés után szakvizsga és akkor lehetsz ügyvéd.
2021. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha, kérdező, te hol élsz...???


sehol nincs olyan, hogy közgazdaságtan v. más alapképzés + 3 év jog....


A jogi egyetemeket osztatlan 5 éves képzés van!

2021. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te magyarországi vagy? Külföldön van hasonló képzés.
2021. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"sehol nincs olyan, hogy közgazdaságtan v. más alapképzés + 3 év jog...."


Ez az USÁ-ban van.

2021. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

"10 éves osztálytalálkozón volt osztálytársak akik jogi irányba mentek, mesélték hogy kihalásos alapon műküdikaz ügyvéd szakma. Szülők, nagyszülők adják tovább a praxist a gyerekeiknek, szóval ha nem vagy benne a belterjes köreikbe, akkor kívülállóként nagyon nehéz érvényesülni."


Ez egy óriási tévedés, ami 10 évvel ezelőtt sem volt igaz, de most meg főleg nem az.


Az az ügyvéd, ami mindenkinek a fejében él (sokat kér tőled, ha beviszel egy ingatlanadásvételi szerződést) gyakorlatilag nem létezik, mivel az egyszerűbb ügyeket sokan meg tudják csinálni, és ezért az adásvételi szerződésnek például meredeken lement az ára az utóbbi években. Megfejelve az elképesztő adminisztratív terhekkel, és a kifejezetten ügyvédellenes jogszabályokkal, a legtöbb magánszemélyekkel foglalkozó ügyvéd ismerősöm azt mondja, hogy egyszerűbb ügyekben magánszemélyekkel egyszerűen nem éri meg dolgozni.


(Persze büntető mindig van, és válás is mindig van, de ez egy más tészta.)


Ugyanakkor ma pl. egész sokan élnek egész jól adatvédelemből, ami öt éve azért nem igazán volt téma.


A helyzet az, hogy értelmes, jó jogterületeken kapcsolatok nélkül is kitűnően lehet érvényesülni, és láttam ügyvéddinasztiát is elolvadni, mert nem haladtak a korral.

2021. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nyugodtan írhatsz kérdező, voltam ügyvéd elég sokáig, láttam ezt-azt.
2021. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 amúgy nem tudom hol élsz, de bojtárként sosem fogsz összekaparni minimum 20 millát egy kéglire amiben tudsz praktizálni
2021. jún. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Azért a legtöbben bérelt irodában kezdik.
2021. jún. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!