Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejuthatok pszichológiára...

Bejuthatok pszichológiára technikumból?

Figyelt kérdés

16 / L

Most 10. - es vagyok, és nagyon érdekel a pszichológia. Rengeteg könyvet, cikket olvasok minden ilyenfajta témában.

Tehát technikumba járok, ez nem 4 éves, hanem 5. Turisztikát tanulok, de nem érdekel. Igazából azért oda jelentkeztem, mert a barátnőim is. Már bánom. :(

Elolvastam a követelményeket.

Én kitünő vagyok. Emelt fokú érretségit szeretnék történelemből, és magyarból. Illetve 13. - ban a nyelvvizsgát.

Szeretem az embereket, és mivel én is számtalan mentális betegséggel küzködtem / küzdök. Nagyon szeretnék segíteni minden ilyen embernek.



2022. ápr. 5. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bejuthatsz. A felvételi tárgyakból kell alapvetően jónak lenni,jól érettségizni és a nyelvvizsga is jó ha lesz akkorra.
2022. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bejuthatsz persze. Írd meg jól a két emelt érettségidet, tegyél nyelvvizsgát, onnantól semmi nem különböztet meg egy gimistől.
2022. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm! Nagyon megnyugtatattatok!
2022. ápr. 5. 20:40
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Technikai akadálya nincsen a bejutásnak, de nehezebb lesz, mintha gimiből mennél, arra azért készülj fel. Tapasztalatból írom. Sok plusz időt és energiát, meg valószínűleg pénzt is rá kell áldozni.

Viszont pszichológusok nem igazán foglalkoznak mentális zavarral élő emberekkel, az nem az ő szakterületük (feltételezem azért szeretnél pszichológiára jelentkezni, mert pszichológus akarsz lenni).

2022. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

5. válaszoló: a klinikai szakpszichológusok pont mentális betegekkel foglalkoznak. Meg mire a kérdező oda jut, lehet, hogy tök más kezdi el érdekelni, és mondjuk párterapeuta lesz. Szerencsére elég széleskörű terület a pszichológia, úgyhogy sok irányba lehet menni, de igenis foglalkoznak bizonyos pszichológusok mentális zavarokkal.

Egyébként ahogy a többiek már leírták, egyedül az érettségik (és az ezekhez tartozó plusz pontok, vitt jegyek...) számítanak, az nem, hogy milyen iskolába jártál. Sokak szerint persze könnyebb egy gimiben jól érettségizni, de ha elég szorgalmas vagy, akkor nem hiszem, hogy különösebb problémáid lennének a jó eredményekkel. :)

És tudom, hogy nem erről szólt a kérdés, de én a magyar emeltet átgondolnám a helyedben. Nem egy egyszerű tárgy emelt szinten, nagyon olvasottnak kell lenni hozzá, és kimondottan szubjektív az értékelés (ez nem személyes tapasztalat, de mindenhonnan ezt hallottam, ismerősöktől is, és itt GYK-n is sokan írtak erről). Ha reális cél a nyelvvizsga, akkor szerintem sokkal egyszerűbb egy nyelvi emeltet csinálni. Ezt nyilván mindenki máshogy ítéli meg, de a legtöbben egyetértenek abban, hogy nem tartozik mondjuk az angol a nehezebb emeltek közé (sőt). Persze így lehet, hogy ütik egymást a nyelvvizsgával a plusz pontokat illetően, de ha két különböző nyelvből csinálnád az emeltet és a nyelvvizsgát, az nem lenne probléma.

Ha bármi kérdésed van még a pszichológia szakról, írj nyugodtan! :)

2022. ápr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
#5 Rendben, kimaradt a mondatból egy "alapvetően" szó.
2022. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem egy "alapvetően" szó maradt ki, hiszen rengetegen akarnak klinikai szakpszichológusok lenni, akik előzetesen elképzelik maguknak ezt a fajta munkát. A magánban dolgozó pszichológusok egy része is klinikus, ahogy a kórházakban is azok dolgoznak. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az orvosok "alapvetően" nem a szemmel foglalkoznak. A legtöbb orvos valóban nem, de nincsenek talán szemorvosok? A klinikai pszichológusnak igenis az a szakterülete, hogy mentális betegekkel foglalkozzon, pont. Nem egy elhanyagolható kis apróság ez a terület, még az egyetemi mesterképzések klinikai specializációi is rengeteget foglalkoznak a mentális betegségekkel, a szakképzésről nem is beszélve, elvégre egy egészségügyi szakképzésről van szó, amit orvosi egyetemeken oktatnak. Illetve pszichoterapeuta is csak klinikai szakpszichológus lehet (az orvosokon kívül), tehát ott is jelen van ez a háttér. Úgyhogy nem kéne a kérdezőnek úgy válaszolni, mintha hülyeségeket beszélne azzal, hogy pszichológus szeretne lenni, és mentális zavarokkal szeretne foglalkozni, mert erre abszolút megvan a lehetősége.
2022. ápr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Akárhogy csűröd csavarod, egy pszichológus (AKÁRMILYEN) sosem fog annyit tudni, mint egy orvos. Foglalkozhat majd valamikor mentális zavarokkal élő emberekkel, de ha ez a vágya, nem a legmegfelelőbb választás. Ennyiről volt szó, és ezt nem olyan nehéz belátni ám, de tudom, hogy a pszichológusok jelentős része mindent is tud és mindenhez is ért (legalábbis szerény személyük szerint), holott a pszichiátria területén valójában a legkevesebbet. Kérdező, te ne legyél ilyen.
2022. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb technikumból bejutni mint gimiből az egyetemre van fakt ebből a két tárgyból ahová jársz? Az emelt magyar az egyik legnehezebb szerintem érdemes mást választani pl egy nyelvet vagy jól felkészülni egy biosz emeltre a magyar helyet.
2022. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szóval nem mondtam, hogy többet tud a pszichológus az orvosnál. Hol olvastál te ilyet? De nem vagy tisztában azzal, hogy mit jelent klinikai szakpszichológusnak lenni. A klinikai szakpszichológusok (klasszikus felállás szerint) a kórházban pszichiáterekkel együtt, egymás munkáját kiegészítve foglalkoznak mentális betegekkel. Ha a kérdező klinikai szakpszichológus szeretne lenni, akkor ő is ezt fogja csinálni. Miért ne lenne ez egy jó választás? Rengetegen mennek ilyen céllal pszichológia szakra, aztán vagy megváltoznak a terveik, vagy nem. A kérdező sem azt mondta, hogy ő akarja a gyógyszert felírni a pácienseknek, elvégre az a pszichiáter dolga. De a a pszichoterápiát, tesztek felvételét, interjúkat (legalább részben) általában a klinikai szakpszichológus végzi mentális zavarral élők esetében is.
2022. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!