Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan esetleg, aki egyetem...

Van olyan esetleg, aki egyetemen, nemzetközi tanulmányok teréről pszichológiai pályát választott inkább? Mik a tapasztalatok, milyen nehézségek várnak az emberre szak/egyetem váltásakor?

Figyelt kérdés

2022. márc. 15. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia lassú út... 35 körül leszel, mire aránylag befutsz.

Más területeken 30 előtt is már igen jól fizetett, professzionális szaki lehetsz.

2022. márc. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológiát tanulok, gyógytornász szakról váltottam. A gyógytornász szakkal viszonylag egyszerűbb lett volna munkát is találnom és korábban el tudtam volna kezdeni dolgozni is, de engem a pszichológia jobban érdekel, így megérte váltanom. Viszont valóban érdemes mérlegelni, hogy a mesterképzés után sem ér véget a tanulás, szakképzést, módszerspecifikus képzéseket és egyéb szakirányú képéseket kell elvégezni, amiket ráadásul neked kell kifizetned. Ha a klinikumban szeretnél elhelyezkedni, elég nehéz munkát találni. Én munka-és szervezet mesterre járok, ezen a területen viszonylag könnyen lehet munkát találni, mint hr-es, de ez kevésbé izgalmas terület nyilván, mint a többi. Nehézség lehet még neked, ha abszolút nincs közöd a biológiához, hogy elég sok a bioszos tárgy, de szorgalommal azoknak is könnyedén teljesíthetők, akik nem tanultak emelt szinten bioszt.
2022. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
A pszicho nem.sokra jo
2022. ápr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10 évnyi tanulás kell, ahhoz, hogy “rendes” pszichológus legyél, plusz nem árt, ha van pénzed, mert eléggé zsebbe nyúlós a szak elvégzése. (Gondolok én arra, amikor önismereti órákra kell járnod) Mint ahogy az előttem levő is leírta, klinikumban nehéz elhelyezkedni, mivel mindenki oda akar menni, és hát létszám stop van és kevés is a pályaelhagyó.
2022. máj. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, miről váltasz és mész pszichóra. Az alapképzésben a biosz és a statisztika a nehéz, a többi izgalmas lesz, ha érdekel a lélektan. De ezeket az órákat sem Freud és Jung alapján képzeld el, hanem nyelv kialakulásának elméletei lesznek, meg csoporthatások stb, vagyis nem annyira közvetlenül a köztudatban lévő pszichológia ismeretek. Azokat csak magasabb szinten tanulod majd.

Az, hogy zsebbe nyúlós, igaz, de az ember annyi pénzt kidob haverokkal sörözésre, mozira, felesleges ruhákra, hogy abból megvannak az önismereti csoportok, vagy képzések árai, főleg, ha részmunkaidőben dolgozol is mellette.

2022. máj. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!