Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Semmelweis Egyetem ETK-n...

A Semmelweis Egyetem ETK-n van lehetőség az 1. és 2. félév passziválására?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és a Semmelweis Egyetem ETK gyógytornász szakára jelentkeztem. Viszont úgy érzem megállnám a helyem az orvosi karon is, ezért arra gondoltam passziváltatnám az első két félévem (ha van rá lehetőség), leérettségiznék kémiából (suliban jártam fakultációra csak egyéb okok miatt nem megyek el érettségizni belőle), majd átjelentkeznék orvosira. Lehet nagyon buta kérdés, de nem tudom hogy is megy ez a dolog és ismerőseim sincsenek egyetemen. Előre is köszönöm a segítséget! :)

2022. ápr. 7. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Passziváltatni csak az 1. félév után lehet. Kivéve, ha baleset, szülés vagy más komoly indok alapján külön engedélyezik.

Átjelentkezni sem fogsz tudni, szabályos felvételi eljárással lehet bejutni az orvosira. Ha oda felvesznek, kiíratkozol a karról.

2022. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


Annyi kérdésem lenne még hogy a Debreceni Egyetemen úgy tudom van lehetőség arra,hogy már az első félév passzív legyen. Ha megcserélem a sorrendet, (Debrecen lesz az első) és passziváltatom a féléveimet, akkor következő februárban beadhatom szabályos felvételi eljárás alapján a jelentkezésem orvosira attól függetlenül, hogy egyetemi hallgató vagyok?

2022. ápr. 7. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem az első vagyok, és azt sem tudom, hogy Debrecenben hogy működik a passziváltatás, de persze, be lehet nyújtani a jelentkezést bármikor. Viszont így mi értelme van pl. beiratkozni az egyetemre? Vagy ha nem vesznek fel orvosira, akkor azért csinálnád a gyógytornászt? Csak mert ha nem, akkor tök felesleges beiratkozni is.
2022. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ha Debrecenben passziváltatsz, meg akkor is, ha nem, lehet jelentkezni orvosira.
2022. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából még nem tudom mi lenne a jó ezért szeretnék minden lehetőséget 100%-ig megismerni, hogy a lehető legjobb döntést hozzam.

Még lenne egy utolsó kérdésem. Ha idén felvesznek valamelyik egyetemre, viszont nekem az orvosi lenne a cél és kihagynék egy évet, akkor csak annyi a dolgom hogy nem iratkozom be az egyetemre? Vagy ez jár bármilyen más procedúrával?


Köszönöm a segítséget! :)

2022. ápr. 7. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de akkor minek felvételizel egyáltalán?
2022. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mikor le kellett adni a jelentkezést még nem tudtam biztosan, hogy kihagyok egy évet, és itthol is volt egy kis nyomás az egyetem miatt. Igazából muszáj volt.
2022. ápr. 8. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!