Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen késő már egyetemre...

27 évesen késő már egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Most 25 vagyok. A történetem úgy kezdődött, hogy 17 évesen megszűnt a tanulói jogviszonyom egyéb okok miatt, a 10. évfolyam vége előtt. Estin eddig 1 évet tettem le, de számtalan akadály gördült az utamba, ami miatt halasztottam. Ilyen volt az eset, mikor kerek perec megmondták, hogy nem érettségizhetek kémiából, mert az nincs 11.-ben és 12.-ben, és amúgy is nehéz. Hozzáteszem, ennek ellenére jó vagyok benne. Szóval itt, ennél a pontnál eléggé reményvesztetté váltam. De úgy döntöttem, nem adom fel. Volt olyan, aki estiről ment orvosi egyetemre? Én fogorvos szeretnék lenni. Hálás lennék, ha esetleg megírnátok a tapasztalaitokat, köszönöm! :)

2022. febr. 23. 04:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A korod semmiképp nem akadály, az biztos. Csak juss be.
2022. febr. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy késő. Csókay András idegsebész 27 évesen kezdte az orvosit.
2022. febr. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem számít a kor, az számít mennyit vagy hajlandó tenni érte.
2022. febr. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

"Ilyen volt az eset, mikor kerek perec megmondták, hogy nem érettségizhetek kémiából, mert az nincs 11.-ben és 12.-ben, és amúgy is nehéz. "

Akkor érettségizz abból amiből lehet, majd ha megvan a bizi menj érettségizni azokból

2022. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Most 10 osztàlyod van meg?

Nem, nem késő, ha ezt szeretnéd, ez az álmod, akkor csináld! Iratkozz be újra estire, emellett pedig az emelt érettségikre való felkészítéshez nem ártana egy magántanár vagy tanfolyam, de inkább a tanár (persze ez költséges is). De ha mindent beleadsz, meg tudod csinálni!

Amit mondtak neked, az szerintem hülyeség, mindenből lehet érettségizni, csak ha nem tanultad a suliban vagy nincs meg az osztályzatod, akkor osztályozót kell tenni, kémiából ez 2 jegyet jelent, mert 2 évig tanítják.

2022. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 37 évesen kezdtem az egyetemet, igaz ez már a második.

Tanulni sosem késő.

2022. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Levelezőn rengeteg 50+os hallgató van.

Egyetemen két féle ember van. Hallgató és oktató. Nem lényeg ha te 6-8 évvel idősebb vagy pár csoporttársadtól. Nem fog törődni vele senki.

2022. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Sosem késő. Ez a társadalom által támasztott elvárás csak, hogy 18 évesen lehet csak egyetemre jelentkezni, 27 évesen meg legyen legalább vagy három gyereked meg vagy két autód.

Mindenki szépen haladjon a saját életének a ritmusában. Ha valóban komolyan gondolod, akkor készülj fel, jelentkezz, végezd el és legyen boldog életed!

2022. febr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
85%
Mit szamit az, hogy hany eves vagy? Eggyik ismerosom 52 eves es most kezdte el az aszisztensit, nekem meg egyetemen voltak 40 ev feletfi csoporttarsaim 2. Ne add fel soha az almaidat a siker attol fugg, hogy mennyit vagy hajlando megtenni erte
2022. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat és a kedves szavakat! Mostmár biztos, hogy nem adom fel, csak nem egészen tudtam, hogy lehetséges-e ez és, hogy hogyan működik. :)
2022. febr. 24. 01:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!