Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább? Lassan...

Hova menjek tovább? Lassan érettségi és nem tudom mi legyen utána!

Figyelt kérdés

3 héttel érettségi előtt rájöttem, hogy rossz szakra jelentkeztem. Nem való nekem a pszichológia és bár még el se kezdtem tanulni, már most tudom hogy rossz döntés volt.


Úgy döntöttem, jövőre újrafelvételizek, addigra majd kiokoskodom merre tovább...


Tudnátok nekem segíteni néhány ajánlással?


Én egy olyan munkát szeretnék, ahol sokat kell beszélnem akár idegenekkel is, pörögnöm kell. Nekem szükségem van a pezsgésre, különben hamar lemegy az életkedvem. Szívesen foglalkoznék gyerekekkel. Imádok olvasni, az a kedvenc hobbim, illetve otthon szoktam festegetni is, de közel sem vagyok profi. Ismerőseim azt szokták mondani, hogy jó érzékem van az íráshoz, bár szerintem nem vagyok valami nagy poéta.... Viszont úgy gondolom, tetszene az olyan munka, amiben ki tudom élni a kreativitásomat akár az íráson keresztül is.


Ezek alapján van valami ötletetek?



2022. ápr. 9. 22:59
 1/7 anonim válasza:
12%
Rendőrség.
2022. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Tanár
2022. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha elmész mondjuk magyar - vizuális kultúra szakos tanárnak, akkor kiélheted a gyerekek, a kreativitás, és a pezsgés iránti vágyadat is. Nem fogsz jól keresni, viszont jól fogod érezni magad. Pöröghetsz egész nap annyit,amenyit csak akarsz.


Egyébként nem muszáj várnod egy évet. Ha visszavonod a felvi-n az összes jelentkezésedet, akkor jogosulttá válsz a nyári pótfelvételi eljárásban való részvételre, s tudsz jelentkezni a betöltetlen helyekre. Ha esetleg költségtérítésesen hirdetik csak meg a pótfelvételin a szakpárt, akkor is érdemes lehet beiratkoznod és egy évet így elvégezned. Egyrészt mert egy év után jó tanulmányi eredménnyel átsorolhatnak államira; másrészt mert jövő februárban jelentkezhetsz ugyanazon egyetem ugyanazon szakpárján állami képzésre, s ha felvesznek, akkor rögtön másodévben folytathatod államin. Egy év kihagyása nagyobb jövedelmi kiesés, mint egy év tandíj, amit diákhitelből ideiglenesen meg tudsz finanszírozni. A pedagógusok bértáblája 3 évenként ugrik egy fokozatot, s nyugdíjasként nagyon nem lesz mindegy, mekkora fizetéssel mentél nyugdíjba.

2022. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia:) Először én is a pszichológiát szerettem volna tanulni, de én is rájöttem, hogy nem az az én irányom. Nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy minek tanuljak tovább (faktválasztás előtt állok) Én végül szociális munkás szak mellett döntöttem, gyermekvédelemmel szeretnék foglalkozni, mivel ugye még csak 10-es vagyok ezért nincs tapasztalatom benne, de gondoltam leírom hátha érdekel, mivel régebben eszembe se jutott volna ez az irány ha egyik ismerősöm nem ajánlotta volna <3 Esetleg ezen kívül ami így hirtelen eszembe jut a gyógypedagógus, logopédus ami esetleg érdekelhet.
2022. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
#4: Ha gyermekvédelemmel akarsz foglalkozni, akkor ne szociális munkás szakra menj, hanem szociálpedagógia szakra. Ez az a szak, amely kimondottan gyermekvédelemre képez szakembereket. A szociális munkás szak elsősorban hátrányos helyzetű, mélyszegénységbe süllyedt felnőttek felkarolásáról szól.
2022. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Előző válaszadó, ez nem teljesen igaz. Ugyanazokat az állásokat lehet betölteni mindkét végzettséggel. Ráadásul pl.: egy családsegítő egyaránt foglalkozik mélyszegénységben élő nyugdíjasokkal, és gyermekes családokkal is. Valójában teljesen mindegy, hogy melyik szakot végzi el akit a gyermekvédelem érdekel.
2022. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
#6: Lehet, hogy ugyanazokat az állásokat lehet betölteni, de a gyermeknevelésről, a gyermekek fejlődéséről és fejlesztéséről, a gyermek- és ifjúságvédelemről és a deviáns fiatalok felkarolásáról a szociálpedagógia szakon kb. duplaannyit tanul valaki, mint a szociális munkás szakon. Hasonlítsd össze a két szak mintatanterveit, és láthatod a kreditszámbeli különbséget. S ha valaki megcsinálja az alapképzés után a szociálpedagógia mesterképzést is, akkor nagyon profi tudása lesz a gyerekvédelemben.
2022. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!