Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek tovább?...

Milyen szakra menjek tovább? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11. osztályos, emelt matek tagozatos gimnazista vagyok. Tavasszal a közép infó érettségit szeretném megcsinálni, majd jövőre emeltezni is szeretnék belőle. Heti 2 emelt matek óránk van, de nem igazán veszi komolyan a tanárunk. (nincs dolgozat, csak leadja az anyagot) Eredetileg emelt matek érettségit szerettem volna csinálni, ezért is vagyok emelt tagozaton, de nem hinném, hogy sikerülne 5-ösre megírnom. Milyen szakokat ajánlotok, ahova legfőképpen infó és matek kell? (Közép matekon ötös vagyok, emelten nem kapunk külön jegyet)



2021. jan. 23. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
infós szakok, mérnöki szakok többsége; villamosmérnöki, gépészmérnöki, stb.
2021. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fizikát annyira nem szeretem, ezt elfelejtettem mondani. Vagyis pontosabban nem minden részét szeretem. (Pl. áram, rezgés témakör) Szóval a villamos és a gépészmérnök szerintem kilőve. (Egyéb infó: a kémiát sem szeretem. Sőt! Soha nem is ment igazán...)
2021. jan. 23. 23:53
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
BCE GTK gazdinfó, ELTE IK progtervező, BME TTK matek, ELTE TTK matek, ha ez nem túl sok fizika, akkor BME VIK mérnökinfó.
2021. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár, ha nem vagy biztos a matekodban, akkor a matek szak talán jobb ha felejtős lenne. Akár mehetne is, viszont az nagyon durva matek tekintetében. Ha csak a tanár szar de te magabiztos vagy, az más. Mi az, hogy nincs dolgozat?
2021. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy héten ugye van 2 emelt óra, amit egyben szoktunk tartani. A tanár felad egy feladatot, hogy próbáljuk meg, és utána megnézzük, hogy ki mire jutott. Általában senki sem jut sokra, mivel ezek új dolgok. Utána csinálunk 1-2 feladatot közösen a tanárral, ott egy kicsit magyaráz, aztán megint önállóan. Emelten házit sem szokott adni, dolgozatot meg egyáltalán nem írat. Közép matekon ott igen, de azok nem szoktak nehezek lenni.
2021. jan. 25. 09:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyire számít, de első idegennyelvként németet tanulok, az angol pedig csak a második.
2021. jan. 25. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!