Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a levelező szak?

Bori121 kérdése:

Hogyan működik a levelező szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 11-es vagyok most, viszont a tervek szerint miután leérettségizek kiköltöznénk külföldre (sajnos ott egy egyetem van ami nem olyan jó és a nyelvét sem beszélem az országnak, angol nyelvű képzés pedig nincs) ergo magyar diplomát szeretnék levelezőn a távolság miatt. Tudom, hogy hetente-kéthetente be kéne járni viszont ez nekem nem fog működni, mert cirka 3500 kilóméterre leszek. Igazából aki levelezős vagy tud róla bármit, nagyon örülnék, ha leírná a tapasztalatait.

Köszönöm!



2022. ápr. 13. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Így nem fog működni. Az órákon általában nem kötelező részt venni. Bár nálunk volt olyan tréning, szakmai gyakorlat szerű óra, amin viszont kötelező volt részt venni.

A vizsgákon viszont kötelező személyesen megjelenni. És persze, minden sokkal nehezebb, ha nem jár be egyáltalán, nincsenek kapcsolatok, nincs kitől anyagokat kérned, nem ismered az oktatót, nem tudod, hogy mire ugrik, stb.

2022. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Keress inkabb tavoktatasos kepzest! Ott megoldhato, hogy felevente utazol oda, mert a kevelezo nem olyan: oda havonta kell.
2022. ápr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Állítólag rengeteg egyetemen vannak szuper online képzések ma már, ahol nagyon sokféle diplomát meg lehet szerezni.

Én amikor jártam levelezőn egyxetemre, havonta egyszer kellett egy péntek-szombat-vasárnapra elmennem Miskolcra, és akkor reggeltől estig voltak az óráink. De ez gondolom eltérő lehet képzőhelyenként.

2022. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Be kell járni a levelezőre, kb kéthetente péntek-szombat, meg a vizsgák. Neked a távoktatás kell, de a vizsgákra ott is be kell menni, nincs kibúvó.
2022. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Vannak olyan szakok, ahol félévente csak 2-3x kell bemenni. Minden szaknál más mennyiséget kell bejárni a levelezősöknek. Ha nem fér bele, hogy minden héten bejárj, akkor keress olyan szakot, ahol kevesebbet kell. Nyilván valószínűleg annál kevésbé lesz minőségi a képzés sajnos.


Arra nincs lehetőséged, hogy koleszos legyél vagy bérelj szobát valahol a levelezős alkalmakra?

2022. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos, ha gyakran kéne bejárni akkor már felesleges is lenne arra az egy két napra, hetente kéthetente odamenni. A BGE nemzetközi gazdálkodás levelező szakát lőttem be amúgy. Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 13. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a BGE-re járok levelezőn, igaz, felsőoktatási szakképzésre. Nekünk most teljesen online vannak az órák és a vizsgák.
2022. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!