Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kifizetődő manapság vegyészmér...

Kifizetődő manapság vegyészmérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, mindenképp matek/kémia/biológia irányában szeretnék tanulni. Rengeteget olvasgattam a számomra szimpatikus szakról a vegyészmérnökiről. A válaszok meglepően vegyesek, egyesek azt mondják, hogy végzés után biztosan lesz munkám, mások pedig azt, hogy nehéz ezzel elhelyezkedni és a megélhetési lehetőség sem a legjobb. Olyan személyeket keresek, akik ezen a szakon végeztek és tudnak biztos hiteles információkat adni arról, hogy érdemes ebbe belevágnom vagy sem. Félreértés ne essék, nem gazdag szeretnék lenni, csak olyan munkát szeretnék amiből viszonylag jobban meg is lehet élni plussz mellette érdekes.

2022. ápr. 16. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvin meg még valahol ahol néztem az átlag fizetések egész jók szerintem mesterszakkal. Több, mint más természettudományit végzetnek és gazdasági szakok átlagától is több.

Nem vegyészmérnökit végeztem úgyhogy nem tudok biztosat mondani sajnos :/ Vegyész leszek, ezért rendesen körülnéztem.

2022. ápr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A neten több helyen is lehúzzák a szakot. Fizetésre szokott panasz lenni, főleg mikor gépészekhez, villamosmérnökökhöz és infósokhoz kezdik hasonlítani. Biosz-kémiával inkább menj orvosnak.
2022. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A többség a kémia, vegyészet iránti érdeklődés miatt választja. Elég szerteágazó hol helyezkedünk el, így a fizetés is.


Nem az a szakma ami nagyon jól fizet, pont az egyik olyan mérnöki szak amelyiknél 450.000 Ft bruttó fizetés a többségnek csak álom marad. Már nincs nagy különbség technikus és diplomás fizetésekben, mert kevés volt a technikus így diplomásokkal töltötték ki a helyeket, ami azt eredményezte, hogy a technikusok bére elég szépen megnőtt, a diplomásoké meg alig változott.


Nagy gyógyszergyárak nem szeretnek soka fizetni. Tovább kell képezni magad, ha többet szeretnél keresni. Ugyanígy analitikai laborokban dolgozva sem lesz kimagasló fizetés.


Jó fizetés ott van, ahol félig már gépészmérnöki munkát végzel: fémipar.


Jelenleg erősen átlag felett keresek, az előző munkahelyemen szereplő bér kétszeresét.


Rengeteg vegyész, vegyészmérnök, laboráns álláshirdetéssel találkozhatsz, ez nem azért van mert ennyire bővülne az ipar, hanem mert sorra hagyják el a pályát. A biomérnök, élelmiszermérnök, környezetmérnök végzettségűek is kb. egynek számítanak a vegyészekkel, vegyészmérnökökkel, így bőven van ember akiből lehet válogatni.


Ott jók az esélyek, ahol kevesen vannak vegyész végzettséggel. Meg leeht nézni, hogy a fő irányvonal a Miskolc-Debrecen-Budapest, ill. Dél-Magyarország Pécs, Szeged, tehát a nyugati országrész ahol érdemes keresgélni.


Nagy-Britanniában sem jobb a helyzet, annak ellenére hogy a vegyész és vegyészmérnök is hiányszakma, álláshirdetéseket bogarászva kb. havi bruttó 1 millió forintnak megfelelő összegel hirdetik az állást, átszámolgatva gyorsan rá lehet jönni, hogy nem sokkal marad több mint itthon. Németországban, Hollandiában, Ausztriában bruttó 4000 euró körüli fizetésekkel várnak.

2022. ápr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jók a lehetőségek a szerintem, különösen, ha a vegyészeti tudást kiegészíted még valamivel. El lehet menni folyamatmérnök irányába, ehhez sok matek/info kell. Lehet gazdasági/menedzsment irányba orientálódni. Aki "csak" vegyészettel akar foglalkozni, az tényleg nem számíthat kiemelkedő fizetésre. Nyitottnak kell lenni a kapcsolódó területek felé.

Ilyen szempontból tényleg a vegyészmérnök képzés sokkal jobb, mint egy természettudományi képzés (pl. ELTE kémia), ahol a szakmát jóval szűkebben értelmezik.

2022. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A folyamatmérnöki irányon mit értesz? specializációt? Vagy valamiféle szakmérnöki képzést?
2022. ápr. 19. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!