Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi helyett mentőtiszti...

Orvosi helyett mentőtiszti egy évre?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre szeretnék menni, idén érettségizek, viszont úgy érzem, a mostani tudásommal nem biztos, hogy fel fognak venni. Beírtam még egy ápolás és betegellátás [mentőtiszt] szakot, és most azon gondolkozok, hogy elmenjek-e oda, ha elsőre nem sikerülne az orvosi. Van ezzel kapcsolatban valakinek bármi tapasztalata, megéri-e a lyukas évben elkezdeni egy másik szakot, és azután újraérettségizni?

2022. ápr. 19. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Miért érné meg egy évet teljesen feleslegesen elpocsékolni egy másik szakra?

Én értem a koncepciót, hogy elményítenéd a tudásodat is, de nem éri meg, főleg úgy, hogy az állam csak 12 félévet támogat összesen, az orvosi meg pont 12 félév, szóval minimum 2 félévet neked kell kifinanzíroznod (ami hát kb.1 millió 2 ezer Ft/félév).


Tehát abszolút nem éri meg.

Inkább ebbe a lyukas évbe menj el dolgozni, mellette pedig mélyitsd el a tudásodat.:)

2022. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom orvosi egyetemre járóknak 14 félévet támogat az állam.

Azért gondolkoztam abban, hogy elmegyek egy másik szakra, hogy egyrészt megmaradjon a tanulói jogviszonyom, illetve az azzal járó kedvezmények, plusz igen, a mentőtiszti talán valamennyre előkészítené az orvosi 1. évét.

2022. ápr. 19. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, ha nem akarsz mentőtiszt lenni. Igen, 14 támogatott féléved lenne, de mit csinálsz, ha nem sikerül pl. az anatómia szigorlat, és csúszol? Ha nem vesznek fel, akkor még mindig elmehetsz dolgozni, akár külföldre is, közben tapasztalatot szerzel, érettebb leszel és tanulsz a bejutásért. Sokkal értelmesebb dolog, mint elpocsékolni két félévet.
2022. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem logikus lenne elmenni mentőtisztire addig amíg nem sikerül az orvosi :)
2022. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz semmilyen tárgyat elfogadtatni , elúszik egy államilag támogatott éved( nagyon sokan csúsznak )+ egyetem mellett már nem tudsz úgy készülni az érettségikre. Szóval nem éri meg.

Egy orvostanhallgató

2022. ápr. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
dehogy is, értelme nincs, hisz 5.évben orvosiegyetemen megadják belső körben a kivonulásra való jogot, kvázi mentőtiszt lehetsz itt 5évben, és utána jön a 6. év ami a szigorló
2022. ápr. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 21-ben érettségiztem, de nem vettek fel orvosira. Második helyre beírtam a mentőtisztit, hogy majd eldöntöm, elkezdem-e.


Nem kezdtem el, ebben az egy évben dolgoztam, önkéntes voltam, azzal foglalkoztam, amivel szerettem volna. Most írom újra az érettségiket, de én úgy érzem, másodszorra sem fog összejönni, kicsit rosszul osztottam be az időm.


Ha elsőre nem vesznek fel, nem éri meg elkezdeni mást, ha tényleg orvos szeretnél lenni.


Ha másodszorra sem vesznek fel, ott már megéri elkezdeni egy olyan szakot, amit szeretsz, és mellette megpróbálhatod harmadszor is, ha tényleg ezt szeretnéd.

Ha akkor sem vesznek fel, akkor még mindig nem vesztes semmit, maradhatsz azon a szakon, amin már egy évet elvégeztél.:)


Ha bármiben tudok még segíteni, írj nyugodtan!:)


Sok sikert!

2022. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg, alapozásnak sem jó, mert pont 1. évben nincsenek túl hasznos tárgyak még a tisztin. Anatómia, élettan van, de más mélységben, és inkább csak összezavarna az orvosin később. Ha diákogazolvány kell, akkor okj. Plusz sok szaktársam is így kezdte, aztán ottragadtak a tisztin, mert komolyan vették, nem tudtak készülni az érettségire, majd megcsúsztak a tisztin, és már annyi évnél járnak/járunk, amennyibe az AOK telik. Tisztire csak akkor szabad jelentkezni, ha kizárólag ez a célod, és a sorozatos bukások sem riasztanak el a folytatásától.
2022. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!