Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra való...

Pszichológia szakra való érettségi követelmények?

Figyelt kérdés
Megnéztem mit követelnek hiszen idén kell faktot választanom. Kettőt kell választanom az alábbiak közül: biosz, magyar nyelv,töri,matek,idegen nyelv. És egyet legalább emelt szinten. Ha biosz és töri faktra megyek és bioszból emeltezek az úgy jó lehetne?
2022. ápr. 19. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó lehet, de a magas ponthatárok miatt célszerűbb lenne kettő tárgyból is emeltezni.
2022. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE-n tavaly 449 pont volt a határ. ha a duplázással számítunk eredményt, akkor 2 db. 88 %-os emelt kell.
2022. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy emelt+egy közép akkor jó szerintem, ha van nyelvvizsgád is, a legjobb ezen belül is az, ha egy felsőfokú/kettő középfokúd van.

Pl. emeltezel bioszból, közép töri + egy felsőfokú angol/középfokú angol és középfokú német. De ha a nyelvvizsga nem opció, akkor ajánlom a két emeltet, hiszen akkor 100 pluszpontot kapsz, nem csak 50-et. Szerintem bőven időben vagy, egy töri emelttel is érdemes barátkoznod. :)

Vagy átgondolni, hogy a nyelvvizsga mennyire reális. Ha jól gondolom tizedikes vagy. Még van két éved letenni egy (vagy akár két) nyelvvizsgát, vagy felkészülni töriből is az emeltre.


Én úgy kerültem be, hogy volt egy diplomám, amire kaptam 400 pontot + felsőfokú németem, amire 40 pontot kaptam. Barátnőm pedig 90%-os emelt angollal, 84%-os töri emelttel jutott be. Nagyon jó érettségik kellenek hozzá, szóval ha menne a töri is emelt szinten, akkor mindenképp ajánlom.

2022. máj. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!