Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pázmány péter katolikus...

A pázmány péter katolikus egyetem bionikai karán gondolkozom, viszont nem igazán vagyok vallásos. Mennyire az az egyetem? Vagy szinte nincs is semmi köze ehhez, vagy hogy van ez? Nem akarom csak ez miatt kukázni az ötletet. Milyen a légkör?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 20. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában van minden ilyen egyetemen 1-2 kötelező egyházismeret tárgy, itt van holokaustos is, de azon kívül, nincs semmi más.
2022. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ateista vagyok, liberális és leszbikus, mégis a Pázmányra járok. Az egyetem vallásos jellege leginkább a Hittudományi Karban mutatkozik meg, a többi karon ugyanolyan a légkör, mint bármelyik másik egyetemen. A hallgatók többsége nem vallásos, kivéve persze a Hittudományi Karon. Én a harmadik évemben járok, soha nem is volt szó a vallásról a szaktársaim között. Sokan azt hiszik, hogy ez valami ultra Fideszes egyetem, de nekem a szaktársaim többsége sem Fideszes, az oktatók között sem a Fideszesek vannak többségben. Kézenfogva járó leszbikus párokat is láttam már a folyosón, senki nem szól ezért sem.


Van 3 kötelező tárgy minden karon, a Holokauszt emlékezete, a Bibliaismeret és a meg még valami amire nem is emlékszem, de egyik órára sem kötelező bejárni, a Holokausztos vizsgára előre elküldök a kérdéseket és a helyes válaszokat, tehát ez csak formalitás, a másik kettő vallásos tárgyat pedig nagyon könnyen, pár órás tanulással lehet teljesíteni, esetleg egy beadandó esszét kérnek valami választott témában, fél napnál többet egyik tárgyra sem kell szánni, szóval ez ne tántorítson el.


Én ugyanide jönnék ha újra kellene választanom, mondjuk én BTK-s vagyok, a ITK-t nem ismerem, de itt a karon nálunk normális oktatók vannak, kifejezetten jóindulatú a többségük.

2022. máj. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!