Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen már késő orvosi...

25 évesen már késő orvosi egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagi támogatást nem kaptam, mostanra sikerült összehozni annyit, hogy már munka nélkül ki tudnék húzni 6 évet. (Megtakarítás, plusz passzív jövedelem.) De még kéne egy emelt érettségi, szóval 26 évesen kezdhetném el, majdnem 40 éves lennék, mire lesz belőlem valami. Késő már? Család mennyire vállalható mellette? Van párom, ő már lassan gyereket akar, (ő 24) és én is szeretnék. Részemről szülői segítség nincs, maximum haverok, meg anyósom is támogatóan nyilatkozik, hogy ő 4 év múlva nyugdíjas, ha a lánya 3 évig otthon lesz a babával, utána ő vigyáz rá, ha szükséges. Esetleg van, aki ilyen helyzetben csinálta?
2022. ápr. 22. 23:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
82%

Hát...vegyél példát Albert Schweitzerről...ő 30 évesen fogott neki az orvososdinak...de csak akkor csináld, ha nagyon megszállott vagy. Mint Albert Schweitzer, vagy Dr. Murphy.

[link]

2022. ápr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvastam. Egyenlőre úgy döntöttem, megcsinálom a fizika vagy kémia emelt érettségit, (biosz megvan) beadom februárban a jelentkezést, aztán ha sikerül, még mindig ott tudom hagyni egy félév után.
2022. ápr. 25. 00:16
 23/33 anonim ***** válasza:
50%
Akkor sok sikert kérdező az egyetemhez! :)
2022. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Az ötlet nagyon last-minute.

Hány éve nem tanulsz intenzíven? Vedd figyelembe, hogy nagyon kemény agymunka vár rád. Emeltre kémiát válassz, mert orvosin kémia kell.

Kellő szorgalommal meg lehet csinálni, és orvosi diplomával sose leszel munkanélküli. De ha nem tudod 6-7 év alatt lepörgetni, nagyon ki fogsz merűlni. Nem 1 embert ismerek, aki 40 évesen lett szakorvos, sose fogod tudni felvenni a versenyt azokkal, akik 29 évesen lettek szakorvosok. Ezek az emberek elérték az álmukat, de boldogtalan emberek, mert túl sok áldozat volt ezt elérni. Így mérlegelj.

2022. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
28%
5.eves vagyok, es sok ismerosom bevallal a vege fele gyereket. 4, 5, 6 evben. Van, aki egy-ket ev csuszassal, van, aki gyerek mellett diplomazik le. Mondjuk nekem mar igy is sok a tanulas, dehat egyen valogatja. Valaki bir kisgyerek mellett meg tanulni us, valaki nem... mondjuk egy csaladi tamogatas az jol jonne ilyen helyzetben.
2022. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
81%

Előre bocsi, hogy hosszú a válaszom, de mindenre szeretnék kitérni.


Az életkoroddal szerintem semmi probléma nincs.. Nem indulunk azonos háttérrel. Össze se vagy hasonlítható te, aki évekig dolgozott, hogy legyen pénze egyetemre, egy olyan emberrel akit azért hagyott ki éveket, mert lusta volt felkészülni tisztességesen az érettségire..


Csak hogy két ma is praktizáló pályamódosítót is hozzak fel példának: Dr Csókay András nemzetközi hírű idegsebész. Kb 27 évesen kezdte az orvosit, a mérnöki pályát cserélte fehér köpenyre.. Illetve Dr. Molitorisz Dániel ortopéd, traumatológus szakorvos, testnevelő tanárként szerezte az első diplomáját ( ami szintén 5-6év)


Magyarul ha piszok nagy a kitartásod és van tehetséged, na meg egy párnázott hátsód a tanuláshoz, ledolgozható a lemaradás..


Ami az anyagiakat illeti: 2023tól egy KEZDŐ REZIDENS nettó 450ezret visz haza + Markusovszky ösztöndíj+ ha már ügyel akkor ügyleti díj . Ez összesen 6-700ezer is lehet.. Ne mondja nekem senki, hogy ez egy rossz kezdő fizetés ebben az országban. A legtöbb magyar családban (sajnos) a két szülő összesen ennyit keres , ha keres ennyit..


Ami a gyereket illeti: itt egy podcast egy fiatal apukáról aki két gyerek mellett viszi Pécsett az orvosit. Kegyetlen nehéz gyerek mellet de teljesíthető.


[link]


Bár én a helyedben nem szopatnám le magam.. Szépen lediplomáznék, és rezidens képzés mellett vállalnék babát..


Ami a párodat illeti, te annyira új környezetbe fogsz belekerülni, annyi új ember fog körbevenni, hogy nem tartom valószínűnek hogy együtt fogtok maradni, ha már abban sem tudtok megegyezni mikor akar mindkét fél gyereket.. Sajnálom de ez az igazság.


27/L Jómagam 23 évesen kezdem az orvosit, jelenleg 4.éves vagyok Szegeden. Én a vendéglátást hagytam ott egy jobb életért

2022. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon köszönöm a segítséged! Sajnos a kérdés kiírása óta történtek olyan dolgok a családban, ami miatt nem fogok ebben a retek országban maradni. Itt egy rakat gané az eü, az oktatás, stb. Rájöttem, hogy ide gyereket vállalni teljes felelőtlenség. Megyek a hanyatló nyugatra, ahol nekem ha nem is, de nekik legalább már jobb sorsuk lesz. Gyerek nélkül meg nem akarok maradni...
2022. aug. 4. 22:34
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Aki a saját hazájában nem boldogul, az máshol se lesz boldog.
2022. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Nekem ez már nem a hazám, csak a születési helyem. Utálom az egészet, kiirtották belőlem a hazaszeretetet. A magyar emberek fele iszonyú gonosz, irigy és buta. Nekem ez nem hiányzik.
2022. aug. 4. 22:49
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük ezt a közhelyet 28-as."Valahogy" a magyarságnak is sikerült boldogulnia a honfoglalás után...,még ha most nem is túl vidám a helyzet...
2022. aug. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!