Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen már késő orvosi...

25 évesen már késő orvosi egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Sajnos anyagi támogatást nem kaptam, mostanra sikerült összehozni annyit, hogy már munka nélkül ki tudnék húzni 6 évet. (Megtakarítás, plusz passzív jövedelem.) De még kéne egy emelt érettségi, szóval 26 évesen kezdhetném el, majdnem 40 éves lennék, mire lesz belőlem valami. Késő már? Család mennyire vállalható mellette? Van párom, ő már lassan gyereket akar, (ő 24) és én is szeretnék. Részemről szülői segítség nincs, maximum haverok, meg anyósom is támogatóan nyilatkozik, hogy ő 4 év múlva nyugdíjas, ha a lánya 3 évig otthon lesz a babával, utána ő vigyáz rá, ha szükséges. Esetleg van, aki ilyen helyzetben csinálta?
2022. ápr. 22. 23:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
Döntsd el, hogy családozni akarsz vagy orvosit. Családot szakvizsgák előtt nem vállalnék semmiképp, az pedig inkább 35, mint 30.
2022. ápr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
12%
24 évesen minek akar még gyereket? C....ány?
2022. ápr. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Ha tényleg beleallsz, nem késő. De felejtsétek el a gyereket min. a diplomáig. Ha ebben nem tudtok egyetérteni, akkor valasztanod kell: orvosi vagy ez a partner és gyérek most. A csúszásnak és az 1 éven túli csúszásnak vagy kimaradásnak nagyon komoly anyagi következményei lehetnek!
2022. ápr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
18%
Én egyedül néhai dr. Veres Pál szexológusról tudom, hogy 30 éves kora felett végezte el az egyetemet és azért is a szexológiát választotta, mert ez a szakvizsga volt (akkor) a viszonylag rövid.
2022. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Itt tényleg azt kell eldönteni, hogy család, vagy egyetem. Azok vannak hasonló szituációban előnyben, akiknél erős, masszív és támogató családi háttér van. Ott esetleg még lakással is támogatják a gyereket. De ha nincs ilyen háttered akkor dönteni kell. 10-12 év, mire végzel és szakvizsgád lesz. De addig dolgozni nem igen fogsz tudni, ergo lakásra, házra sem tudsz gyűjteni. Család szerintem neked nem nagyon férne bele orvosi mellé, tehát mérlegelni kell.
2022. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is döntened kell,hogy egyetem,vagy család.Ez nem az a szak, ahol a nappalis képzés a családdal normálisan összeegyeztethető lenne.
2022. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%
Csak akkor éri meg, ha teljes mértékben biztos vagy a dolgodban, és hajlandó vagy áldozatokat is hozni érte (a családi élet rovására fog menni az egyetem, és utána is legalább a szakvizsgáig nagyon kemény életed lesz). Egy gyereket garantáltan nem fogtok tudni eltartani külső segítség nélkül, amíg egyetemre jársz. Ha a párodnak ez nem fér bele, azzal is meg tudsz barátkozni? Ez egy nehéz, hosszú és egyirányú út, ha elkezded. Egyirányú, mert "csak" egy orvosi diplomával, szakvizsga nélkül szűk lehetőségeid vannak. Gondold végig, és ha biztos vagy benne, hogy ebben találod meg a boldogságodat, akkor csináld.
2022. ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
7-essel alapvetően egyetértek, kivéve azt, hogy "szakvizsga nélkül szűk lehetőségeid vannak". A klinikumban természetesen igen. De pl. gyógyszercégeknél simán dolgozhatsz szakvizsga nélkül is, és nem is fizetnek rosszul. Mindenesetre nagyon meg kell gondolni. (3-as válaszoló vagyok)
2022. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
23%

Szia ! Leírom neked az én esetemet.Én most vagyok negyedéves(24 éves leszek idén ), pont a napokban felmerült a terhesség gyanúja nálam . Valószínű megtartottam volna, mert 1.támogató párom van, aki dolgozik 2.jó családi körülmények vannak( lakás , autó , szüleim mindig mellettem állnak és apum már lassan szeretne unokát)

3.két évet lehet csúszni , eddig egyet csúsztam és egy év kihagyás miatt nem kerülnék át fizetősre.

Én egyetem után , még a szakorvosképzés alatt szeretnék családot alapítani . Nem nagyon szeretnék szülni 30 felett.

Többen csinálják úgy , ahogy én is tervezem.

Szerintem ne add fel az álmaidat! Vágj bele az orvosiba. Párod dolgozik vagy még egyetemista ? Írtad , hogy van passzív jövedelmed. Ez mennyi időre elég ? Mennyi költségedet fedezi?

Mamám szokta mondani, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen .:)

2022. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
8%

#9


Töröld le a cukorhabot a pofikádról és legyél realista...

2022. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!