Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre menjen a lányom?

Milyen egyetemre menjen a lányom?

Figyelt kérdés
Tudtok valamit ajánlani? Az átlaga gimiben 4,8 Nem matekos.fogalmunk sincs neki sem.semmi nem érdekli.valami olyasmi kellene, amivel utána ki tud menni külföldre.
2022. ápr. 25. 07:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell, hogy egyetemre menjen? Egy valamire való szakot akkor is nehéz elvégezni, ha az érdekli az embert, és motivált abban, hogy megtanulja az anyagot. Hát még ha nem is érdekli. Felesleges idő- és pénzkidobás, mert vagy ki fog bukni, vagy 8 év alatt elvégez egy 3 éves büfé-ruhatár szakot úgy, hogy az életben nem fog tudni vele semmit kezdeni. Küldd el dolgozni. Hidd el, ha látni fogja, hogy mennyivel nehezebb csak egy érettségivel érvényesülni, mint egy szakmával vagy diplomával, fénysebességgel ki fogja találni, hogy mit is szeretne tanulni.
2022. ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Először inkább pályaválasztási tanácsadást javasolnék.


Másrészt nem muszáj most rögtön érettségi után továbbtanulni.

Dolgozik 1-2 évet és utána is elkezdhet valamit.

2022. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem érdekli semmi, úgy nehéz elindulni. Mikor fog érettségizni? Azaz mennyi idő van még eldönteni, merre menjen?

Ő akar külföldre menni vagy Te akarod ezt?

Ha külföldre akar menni utána, akkor miért nem rögtön egy külföldi egyetemre jelentkezik? Hogy áll most a nyelvekkel?

2022. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk azt sem lenne nagy hátrány tudni, hogy hova valósiak vagytok... Gondolom a kollégium nem opcionális.
2022. ápr. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

[link]

Itt lehet nézelődni, képzés típus alapképzés (3év) vagy osztatlan (5 év) legyen. (ha jól működik a kereső akkor lehet akár tárgyanként is szűrni)

2022. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki hogy jó lenne utána kint dolgoznia.gondolkozik külföldi egyetemen is , de arra pénz nem igazán lenne.itthon nem akarom hogy maradjon.
2022. ápr. 25. 08:30
 7/13 A kérdező kommentje:
Pestiek vagyunk.
2022. ápr. 25. 08:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenáron egyetem, és külföldön akar utána dolgozni, akkor először is nem lesz könnyű, mert külföldön is szeretik a helyi embereket felvenni dolgozni. Másrészt rengeteg szak nem hsználható külföldön.


Ami külföld kompatibilis, az pl. az orvos. Vagy mérnöki, IT, matekos szakok, de azokból nagyon jónak kell lennie, és érdeklődni kell irántuk. Ami feltételezem nincs meg, ha nem tudja, mit akar kezdeni magával.


Ilyen esetekben én ált. az látom az embereken, hogy elmennek valami gazdasági szakra. Pénzügy, számvitel, közgáz, menedzsment stb.

2022. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt sem feltétlenül tartom jó megoldásnak, ha elmegy dolgozni és majd úgyis kitalálja, rájön később mivel is szeretne foglalkozni. Ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy ez így lesz és az idő csak telik, ő is idősebb lesz, a szülők is idősebbek lesznek, a tanultakból csak felejt, kiesik az iskolai életből stb., szerintem sok szempontból nehezebb munka után/mellett, már felnőttként visszaülni az iskolapadba. Valamint egyáltalán nem biztos, hogy ez idő alatt fejlődni fog bármilyen irányba is, hogy hasznos tapasztalatot szerez, hogy rájön mi érdekli őt igazán, mihez van affinitása, miben lenne jó stb. Én kihagytam egy évet az érettségi után és így utólag nagyon bánom, mert semmi értelme nem volt. Mikor gimnáziumban le kellett adni a felvételi jelentkezést fogalmam nem volt, hogy mit szeretnék tanulni és én is azt gondoltam, hogy majd egy év múlva vagy két múlva vagy három év múlva stb., majd biztosan határozottabb elképzelésem lesz. Egy év múlva semmivel sem voltam

határozottabb, de abban biztos voltam, hogy nem szeretnék tovább várni és egyetemre akarok menni. Most legyünk őszinték, érettségivel azért nem sok lehetősége van az embernek a mai világban, pláne vidéken. Én is nagyon nehezen találtam munkát, gyárban dolgoztam, nálam sokkal idősebb emberek vettek körül, monoton volt a munka, fárasztó stb., teljesen haszontalannak éreztem magam, hogy nem haladok semerre, nem fejlődök, nem láttam a kiutat vagy egyáltalán azt, hogy innen mégis merre induljak el. Nagyon hiányzott a korombeliek társasága, a tanulás, az inspiráció stb., azok a hatások amiket az iskolás közeg adott és mellette még rosszul is éreztem magam, rengeteget csorbult az önbizalmam és a motivációm is. Választottam egy egyetemi szakot, de ez a döntés semmivel sem volt tudatosabb mint amit mondjuk a gimnázium utolsó évében tudtam volna meghozni. Ha valaki be tud kerülni egy tényleg jó munkahelyre vagy egyszerűen csak szükség van a pénzre, akkor természetesen jó döntés lehet az is, hogy elmegy dolgozni. Viszont én a magam példája után hasznosabbnak tartom, ha az ember elvégez valamilyen képzést (mondjuk nem tudom most mennyi rövidebb tartamú okj van például), esetleg nyelvet tanul, csatlakozik valamilyen önkéntes szervezethez, sőt akár elkezd egy egyetemi szakot is ami legalább minimálisan érdekli stb., mert így azt gondolom több inger éri, több emberrel találkozik és beszélget, nem egy teljesen más közegbe kerül egyik napról a másikra és többet profitálhat belőle, mint egy munkahelyen. Illetve lehet nem hátrány pályaválasztási tanácsadó, vagy más szakember segítségét is igénybe venni. Ez persze csak az én véleményem, sokaknak biztos van más tapasztalata van vagy máshogyan gondolja, csak szerintem ezeket az opciókat is érdemes átgondolni.

2022. ápr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Szakot ajánlani úgy nem lehet, ha nem tudjuk milyen tantárgyakban jó és mit szeret, esetleg van-e valami hobbia. Introvertált vagy inkább extrovertált, ez sem teljesen mindegy.

BSc után menne MSc-re is? Kevés piacképes BSc van MSc nélkül.

Szívesen segítek ajánlani párat, ha ezekre válaszoltok.

2022. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!