Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jól fizető munkák...

Milyen jól fizető munkák vannak, amiket lehet végezni akár több gyermekes anyaként is?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és sajnos az a tervem romokba dőlt, és nem találtam ki más opciókat. Milyen munkák vannak, amikjol lehetnek nekem?

Nem vagyok annyira jó infóból (3) viszont ha valamit megmutatnak, hogy hogy kell, utána már tudom.

Érdekel a biológia, a német, (jövőre felső fokú nyelvvizsgám lesz belőle) az olasz, amiből érettségizni fogok, az irodalom, és a kézműveskedés. Leginkább a szellemi munkákat kedvelem, de valamennyire tudok alkalmazkodni.

Mondenkeppem olyan munkát szeretnék, aminél nem akadály, ha elmegyek szülni, esetleg több gyermekem is lesz, és utána vissza tudok menni oda dolgozni, esetleg otthonról is tudnám csinálni baba mellett.

Kérlek, segítsetek ötleteket gyűjteni.



2022. ápr. 25. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát ezt több évre előre senki nem fogja tudni megmondani neked....


Azt, hogy egy jövőbeni, általunk ismeretlen munkahelyről elmész szülni, és ott milyen helyzet áll elő 3-5-7 év után- ezt lehetetlen megmondani. Még az se biztos, hogy a cég egyáltalán létezni fog...

2022. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb szerezz tapasztalatot. Utána gondolkodj olyanon hogy gyereket vállalsz.
2022. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2 persze, mindenképpen szereznék előbb, olyan 30 körül szeretnék csak gyereket vállalni, már ha kész hozzá partner. Úgy értettem, hogy olyan szakmát szeretnék, amibe könnyen vissza tudok menni szülés után.
2022. ápr. 25. 13:34
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Legyél tudományos kutató, Ürge-Vorsatz Diána 7 gyerekesen lett Nobel-díjas kutatócsoport tagja...


[link]

2022. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"esetleg otthonról is tudnám csinálni baba mellett"


Én még embert nem láttam így minőségi munkát végezni.


Az pedig minden normális helyen baj lesz, ha a gyerekedhez kell alkalmazkodnia a cégnek. Ha a főnöknek nem, a kollégáknak, akikre ezáltal ráhárul a te munkád.


Az, hogy elmész szülni, a legtöbb helyen nem probléma. Főleg ha dolgoztál már 2-3 évet ott előtte és megbízható voltál.


Az, hogy visszajössz és azt hiszed, bárkinek tekintettel kell lennie arra, hogy neked milyen egyéb elfoglaltságaid vannak, az egy alapvető tévedés. Akkor vállalj gyereket, ha tudsz úgy dolgozni, miután visszamentél, mintha nem is lenne gyereked. Bölcsi, bébiszitter, rokonok... Van elég opció, oldd meg.


De az nem állapot, hogy előrántsd a gyerekkártyát és akkor majd te 6 órákat dolgozol, azt is szétesve, miközben 8 órára kapod a béred. Az ilyen embereket gyűlölik a legtöbb helyen.

2022. ápr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5 természetesen az otthon dokgozás csak addig lenne nálam opció, amíg szoptatni kell, utána mihamarabb bölcsi és rendesen munka. Bár igaz, hogy suli mellett csinálom, de az unokaöcsémre nagyon sokat vigyázok/vigyáztam, és nem csak egy két órát, amíg a tesóm elintézi a mosást, vagy elmegy a postára, hanem jóformán suliból való haza érés után volt, hogy este 8-ig, 9-ig, és emellett tudtam tanulni, és egy két tárgyat leszámítva hozni az ötös színvonalat, emellett besegíteni a házi munkába.

Szerintem ha a tanulásnál meg tudom oldani, akkor kisebb nagyobb erőfeszítésekkel a munkával sem lesz gond, hiszen mindezek mellett vannak rokonok, akik szívesen besegítenek majd.

2022. ápr. 25. 21:40
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
39%
Ki kell, hogy ábrándítsalak, kérdező. A munkaerőpiac nem így működik. Dugig van álláskeresővel, és mindenhol a legjobbakat veszik fel, és lehetőleg sok éves gyakorlattal, meg persze férfiakat, akik nem mennek szülni, stb, stb.
2022. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

7: ráadásul honnan tudnánk, hogy a kérdező milyen eredménnyel végzi el az egyetemet (a kiválasztott szakon), mire képes, milyen a természete, mennyire szorgalmas, mennyire kreatív/problémamegoldó, stb. stb. - amik mind-mind számítanak egy lehetséges munkahelyválasztásnál.


Valami álomvilágban él, ha azt hiszi, hogy 18évesen ki tudja választani azt a szakmát, ami csilliókat fizet, és a leendő munkahely gyerekvállalás után örömmel fogadja vissza...

2022. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8 tippeket kértem, nem pedig negatív hozzászólásokat. 😉
2022. ápr. 28. 15:54
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
9: de nem érted, hogy lehetetlen tippet mondani, anélkül, hogy bármit is tudnánk rólad a két félmondaton túl...?????
2022. ápr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!