Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatban plágium lehet?

Szakdolgozatban plágium lehet?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy leadtam a szakdolgozatom, el is fogadták. Teljes mértékben saját magam foglalkoztam vele, tisztességesen rászántam az időt.


Van egy rész a szakdogában kb 20 sor, amiben egy szakirodalmi cikk tartalmát foglaltam össze a saját szavaimmal. Ebben a 20 sorban van egy sor, amit idézőjelbe tettem, mert egy eléggé specifikus meghatározás volt és jobbnak láttam úgy hagyni. Rögtön az idézet után nem tettem oda a hivatkozást, hanem majd csak a 20. sor végére, azért mert az egész 20 sor, tehát az idézet is ugyanannak a szakirodalomnak ugyanarról az oldaláról való. Ez így plágium?


Egy rögtönzött szöveget irtam most, csak hogy szemléltessem pontosan hogy néz ki a szövegem:


Kiss József magyar költő, irodalom tanár. 1910. szeptember 17-én született Budapesten. “Az egyik legkiemelkedőbb költőnek tartják egyedi stílusa miatt.” Jómódú polgári családban nevelkedett. Édesapja ügyvéd, édesanyja óvónő (Szabó, 2005, p. 18).



2022. ápr. 28. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezen igy nem fognak rugózni.
2022. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenbe nem kötnek bele a legtöbb helyen.
2022. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lett volna az idézet után közvetlenül betenni a hivatkozást, de ettől függetlenül nem plágium, mivel egyértelműen megjelölve idéztél.
2022. ápr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a kérdést - vagy Te a plágium szó jelentését.

Megjelölted a forrást, valamint idézőjelbe tetted a hivatkozást. Tehát megjelölted, hogy nem a Tiéd a leírt gondolat. Mi a kérdés?

2022. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem plágium, legfeljebb nem teljesen az előírásoknak megfelelő forrásmegjelölés.

Egyrészt elfogadták, tehát nem tűnt fel nekik vagy nem találták megbocsáthatatlan hibának, másrészt ennyi erővel a hallgatók nagy részének az irományába bele lehetne szállni. Azt meg ne felejtsd el, hogy jó eséllyel te vagy a leginkább képben a témáddal, esetleg még a témavezetőd, de ő nyilván elfogadta, más jó eséllyel messze nincs jelenleg annyira képben az egésszel, mint te, pláne olyan szempontból, hogy hogyan és honnan, milyen logika szerint dolgoztál.

2022. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!