Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 28 évesen érdemes belekezdeni...

28 évesen érdemes belekezdeni az állatorvosi szakba, hogyha bőven van elég tőkém arra, hogy 5 évig eltartsam magam?

Figyelt kérdés

Kiskoromban az volt az álmom, hogy állatorvos leszek, de sajnos 17 éves korom körül nagyon kiégtem és volt egy hosszú depressziós időszakom…


Főleg családtagokkal kapcsolatos dolgok miatt.


Mivel sok szerencsétlenség ért, abban az időben azt gondoltam, hogy teljesen kizárt hogy én el tudjak végezni egy ilyen nehéz egyetemi szakot… Így feladtam ezt az álmom.


Önbizalom hiányos lettem, azt éreztem, hogy a mindennapi életben maradás is túl nagy kihívás lesz majd nekem…

Ezért valami nagyon monoton, nem sok gondolkodást igénylő munkát akartam, viszont a szüleim elvárása az volt hogy mindenképpen menjek 18 éves koromban egyetemre.


Így hát elvégeztem az NKE-n a közigazgatás-szervező szakot, általános igazgatási szakirányon.


Viszont már a szakmai gyakorlatom alatt az önkormányzatban, annyira toxikus volt a légkör és annyira rosszul éreztem magam, hogy először kimentem külföldre takarítani, majd mikor visszajöttem fizikai munkákat vállaltam… Utána az egyik valamennyire megtetszett és csináltam hozzá egy szakmát, hogy magasabb szinten végezhessem.


Már több éve ezt csinálom, és elég sokat is keresek, de sajnos mostanában kezdem unni és nem érzem hogy értéket teremtenék…


Lelkileg a feleségem helyrerázott, van egy közös tulajdonban lévő kertesházunk (kicsit putri, de a miénk), nekem van egy budapesti kis lakásom (30m2) ami ki van adva és 2 Budapesti ingatlan örököse is vagyok (az egyik elég sokat ér), melyeket (amúgy sajnos) pár éven belül meg fogok örökölni.


Félretett pénzünk is van.


A feleségem pedig csak most fog végezni a PhD-vel és utána lesz rendes munkabére…


Azt már megbeszéltük, hogy én valószínűleg otthagyom majd a munkám és újra egyetemre megyek, ha Ő munkába áll… Tehát az szinte biztos, hogy tanulni fogok, de még azt nem tudom biztosra hogy mit.


Ti hasonló helyzetbe belekezdenétek egy ennyire hosszú és nehéz szakba?


UI:

Tudom, hogy néhány tantárgyból újra kell érettségiznem, ha állatorvosira akarok menni… Még ezt gondolom a legkisebb nehézségnek a dologban.


UI2:

Nem igazán tervezünk gyereket, jelenleg úgy áll a helyzet, hogy nem lesz.



2022. máj. 1. 18:25
 1/9 anonim válasza:
2022. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

A leírtak alapján egy komoly bizonytalansági tényező van a dologban: a Te személyiséged. A depressziós időszak, olyan felsőfokú iskola, ami után már az első munkahelyedet is toxikusnak minősítetted, aztán takarítás, fizikai munka, szakmai képzettség megszerzése majd végül a feleséged kellett, hogy lelkileg helyrerázódj. Kapkodtál ideoda, semmivel nem voltál elégedett, most anyagi biztonságban érzed magad (nyilván eddig is megvolt) és előjön a gyerekkori vágyálom...

Semmi nem reménytelen, de kösd fel a gatyát. Nemcsak arra kell felkészülni, hogy 35 évesen Te leszel a kezdő, de arra is, hogy ha a feleséged gondol egyet, akkor ki fogja tartani benned a lelket ? A gyerek dolog meg olyan, hogy lehet gyerektelenségen gondolkodni és nem vágyni rá, de még férfiaknál is eljön az az idő, amikor mégis előbújik az ösztönkésztetés. Mivel ennyire lemaradtál az idővel, nem ártana mellette felkészülni valamilyen olyan speciális területre, ami az állatorvoslás fő csapásaitól távol esik, de állatokat érint (és talán nem is állatorvosok művelik) és a jövőre nézve perspektivikus lehet (pl. rovarirtó szerek).

2022. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak annyit mondok, hogy én meg világ életemben programozó szerettem volna lenni, de közben másfele kanyarodott az életpályám, és csak 46 évesen jutottam el odaáig, hogy azt tanuljam, amit igazán szeretnék. 49 éves leszek, mire végzek, bár egy hónapja már állást is kaptam a szakmában (még kissé túlkoros egyetemi hallgatóként). Engem is húzott vissza mindenki, a feleségem is, hogy minek egy újabb szak, nem fog sikerülni, nem tudok versengeni a fiatal agyakkal stb. stb. Azután mégis itt vagyok, és nem adom fel.


Vannak álmaid? Harcolj értük.

2022. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Mint állatorvostan-hallagtó annyit tudok hozzá fűzni, hogy amit te lelki szinten átéltél én azt ettől az egyetemtől kaptam meg. Totálisan kiégtem már az egyetemi évek alatt (nem is a végén, hanem kb. 5 félévtől kezdve már).

El nem tudom most képzelni, hogy állatorvos legyek, max. vmi laborban.


Biztos tudod, hogy mi is az állatorvoslás? Nem csak gyerekkori álmokat kergetsz?

2022. máj. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Ugye tudod, hogy Neked kell megélned a saját elhatározásodat. Ilyen esetekben mindig meg szoktam kérdezni magamtól (lehet tükör előtt is), hogy ha 15-20 évvel idősebb lennék és visszanéznék mostani önmagamra, akkor most mit is csinálnék. Ez mindent visz. Előre, ne add fel, nehogy évek múlva megbánd, hogy kihagytál valami lehetőséget, amit az élet nyújtott.
2022. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Lenin bölcs mondásainak egyike "Tanulni tanulni tanulni"


Bármikor újrakezdheted. Az életed harmadánál se jársz, most 5(?) évet eltöltesz azzal, hogy arra tanulsz amit szeretsz, mert megteheted, utána pedig ezzel is foglalkozhatsz, ráadásul ha nyitsz mondjuk egy saját állatorvosi rendelőt, még degeszre is keresheted magad. 5 év hamar elmegy. Állj neki, hajrá! Egyszer majd viszem hozzád a vizslám :)

2022. máj. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem késtél le semmiről, én 29 évesen fogok tovább tanulni általános orvosnak. Úgy alakult az életem, hogy nem tudtam 18 évesen tovább tanulni, dolgozni kellett menni, meg munkanélküli is voltam utána 1,5 évig. Most három műszakban dolgozom, és mellette skype-on tanulok, hogy sikerüljön az álmom. Hogy tovább tudjak tanulni.


Nem Te leszel az első, sem az utolsó, aki 18 éves kora után tanul tovább. Volt egy Mátyásföldi hölgy, 45 évesen kezdte a fogorvosit-miután felnevelte a gyermekeit- egy évet bukott az Egyetemen. De! Tudtommal ma is dolgozó fogszakorvos lett belőle. Pedig már 60 fölött van már.


Mindegy ki mennyi idősen tanul tovább, Egyetemista korúak vagyunk-mind felnőttek-szóval senkire sem szabad hallgatni, aki le akar róla beszélni-te tudod mit csinálsz és ez számítson!


Kémiából és Biológiából kell emelt szintű érettségi vizsgákat tenned meg kell egy üzemorvos szakorvos véleménye hogy alkalmas vagy az állatorvosi pályára-friss szakvélemény-de előtte az Állatorvostudományi Egyetem honlapját azért böngészd át, és ha kell, érdeklődj- emailekre nekem mindig válaszoltak.


Eleinte állatorvos akartam lenni,de rájöttem, hogy nem ez az én utam. Az állatokat továbbra is szeretem, becsülök minden egészségügyben dolgozót, állatorvost, fogorvost, gyógyszerészt. Akik segítenek a másikon! De az embereken jobban szeretnék segíteni.

2022. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki és miért pontozott le? Hatos voltam
2022. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Miujság,annyira kíváncsi vagyok hogy alakult??
2023. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!