Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az UNIVET Állatorvosi Egyetemr...

Az UNIVET Állatorvosi Egyetemre hogyan lehet felvételt nyerni külföldi diákként?

Figyelt kérdés

Egész pontosan arra lennék kiváncsi, hogy milyen kritériumok vagy felvételi rendszerek vannak egy külföldi diáknak, ahhoz hogy felvételt nyerjen oda. Romániáról lenne szó, és itt nem tudom mi a megfelelője az emelt érettségiknek... nálunk van 4 tantárgy (magyar, román, matek (M2), biológia/kémia/fizika + német/angol) amiből érettségizel miután végeztél a középsulival, és ennyi.

Az egyetem oldalán nem kaptam meg ezt az információt, esetleg ha valaki tudna segíteni vagy meg tudja mondani hol járhatok utána nagyon hálás lennék, és egy úttal jöhetnek vélemények is róla.



2022. febr. 11. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Felvi.hu
2022. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon le kell tenned emelt kémia és biosz érettségit. Én is így jutottam be.
2022. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Főszabályként jogi értelemben egy külföldi bizonyítvány vagy oklevél jogszabályi rendelkezés vagy elismerés hiányában, illetve tudományos fokozatot tanúsító oklevél honosítás nélkül semmilyen hazai végzettségi szintet, tudományos fokozatot, szakképesítést vagy szakképzettséget nem tanúsít, ebből eredően ilyen jogosultságot se lehet rá alapozni. Ezek a bizonyítványok és oklevelek jogszabály alapján, valamint az elismerés, illetve honosítás megtörténtével biztosítanak tulajdonosuknak ugyanolyan jogokat, mint az a magyar bizonyítvány vagy oklevél, amellyel egyenértékűnek nyilvánították.


A hatályos szabályozás alapján a külföldi bizonyítvánnyal vagy oklevéllel rendelkezők két elismerési forma közül választhatnak:


továbbtanulás céljából történő elismerés: a felsőoktatási felvételi eljárás része. Az elismerés ezen formája kizárólag a továbbtanulási célnak megfelelő intézménytípusba történő jelentkezésre jogosít.

teljes jogosultságot adó elismerés: az érettségi bizonyítvány vagy az oklevél munkavállalás szempontjából történő elismerése az Oktatási Hivatal Magyar Ekvivalencia és Információs Központja által. Ez a fajta elismerés nem szükséges a felsőoktatási jelentkezéshez. Bővebb információk a www.oktatas.hu oldalon olvashatók (a linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból).


Nehéz a felvi-t elolvasni?

2022. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!