Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik ilyenkor a...

Hogy működik ilyenkor a diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Tovább szeretnék tanulni, de ahova mennék ott nem lehet igényelni diákigazolványt. De ha jól tudom, akkor lehet olyat csinálni, hogy jelentkezek egy helyre, és ha felvesznek attól még nem muszály egyből a következő évben elkezdenem a képzést. Nem biztos hogy jól tudom, de ilyenkor lehet igényelni ilyen passzív tanulói jogviszonyt. Ez azért lenne fontos számomra, mert ahova szeretnék menni tanulni, ott ugyan úgy reggeltől délutánig oktatás van, és a hétvége szabad. És előnyös lenne, ha tudnék valamilyen diákmunkát vállalni a hétvégén, amihez ugye kell a diáki, vagy ez a passzívos igazolás. És ha ez így működne, akkor miután elvégzem a sulit (1 vagy félév, attól függ, hogy melyik képzést választom), akkor utána csak egyszerűen kiiratkozok.

Nem tudom, hogy lehet-e ilyet csinálni, vagy hogy lehetne megoldani, ebben szeretnék segítséget kérni.

Köszönöm!



2022. máj. 1. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Passzív jogviszonyra nincs diák. Rendes munkát viszont vállalhatsz akár nappali mellett is.
2022. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aktív, vagy (25 éves korig) passzív nappali tagozatos jogviszony.

Ezt kérik, és erre a passzív nappali tagozatos jogvszonyra gondolok. És ezt meg lehet-e szerezni úgy, ahogy fennt leírtam? Meg ha jól tudom, akkor erre a kedvezmények nem járnak, ugye?

De egyébként igen, ha szakad a kötél akkor majd maradnak a rendes munkák. Csak így egy kicsit könnyebb lenne megoldani a rugalmasságot.

2022. máj. 1. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!