Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz leéretségizni? mert én...

Nehéz leéretségizni? mert én tizedikes vagyok és tudom hogy van még 2 évem de eléggé félek tőle

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan nehéz lenne, nem lenne általános ma már az, hogy érettségiznek az emberek.
2022. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen normális, hogy tizedikesként félsz tőle. Nyilván az ember életében az az első nagyobb vizsga, nem szoktál hozzá, nem tudod, mire számíts. De nézz csak körül a környezetedben, hogy hány buta embernek van érettségije. Ha nekik mind sikerült, akkor neked miért ne menne?
2022. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az, ne aggódj, egyáltalán nem olyan nehéz. Az viszont teljesen normális, hogy most félsz tőle, mert egyrészt a tanárok is szeretnek ezzel ijesztgetni, másrészt meg ez egy nagyobb vizsgahelyzet, aminek tétje is van, ha tovább akarsz tanulni, nem csak annyi, hogy átmész-e vagy sem.

Én is nagyon izgultam előtte, de amint túl voltam rajta, emlékszem rögtön arra gondoltam, hogy csak ennyi volt, tényleg emiatt féltem ennyire? Minden 5-ös lett végül és persze sokat készültem rá, de azért nem tanultam éjjel-nappal. Gyakorolj majd az előző évek feladatsoraiból meg szóbelire meg kell tanulni a tételeket, de ennyi.

2022. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Olyan, mint egy nagy témazáró, csak 4 éves anyagból. Meg szépen fel kell hozzá öltözni.
2022. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom mondani, amit a korábbi válaszolók. Utólag könnyűnek fog tűnni, hiszen tényleg elég alapkövetelmény lett mostanra, tulajdonképpen bárki meg tudja írni. De teljesen érthető, hogy most félsz tőle, elvégre ez lesz az első ekkora megmérettetésed. Ráadásul ha továbbtanulsz, nem mindegy, hogyan sikerül. De hidd el, annak, aki viszonylag rendszeresen tanul, és átnézi az előző évek feladatsorait, nem nehéz összekaparnia egy jó jegyet. Természetes, hogy izgulsz miatta, de nem kell pánikolni, menni fog. :)
2022. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyar: csak szövegértés, érvelés és elemzés. Szöveget érteni ha tudsz, akkor menni fog, érvelést és elemzést meg minden ember használ a hétköznapjaiban, csak nem írásos formában feltétlenül.


Matek: csak logikusan kell gondolkodnod, és tudd használni a függvénytáblázatot.


Töri: tulajdonképpen ez is full szövegértés. Az egész. Ha a töriatlasz nálad lesz, és fogod is használni, akkor képtelen vagy megbukni. Kivéve, ha nem tudsz szöveget értelmezni.


Semmivel nem nehezebb, mint egy normális, középiskolai dolgozat. Sőt, őszintén, szerintem könnyebb is volt, mint a mi töridolgozataink nagy része.


Nem kell félni az érettségitől, nem fog megenni. Nem a tartalmi tudásról szól ez az egész, hanem a figyelemről, találékonyságról és a logikusságról. Matekhoz persze kell némi tartalmi tudás, de mindent is ki lehet nézni a függvénytáblából.


Ahogy előttem is javasolták, oldj meg időről időre egy-két írásbeli feladatsort, hogy lásd, mire lehet számítani. Nézegesd meg, hogyan épülnek fel a feladatok, mire mennyi idő van, hány feladat van, és akkor már sokkal kényelmesebben fogod érezni magad, ha tudod, milyen.

2022. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megnézheted az előző évi feladatokat (az idei még folyamatban van) ha kíváncsi vagy rá.

2022. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne feledd, hogy nem az a lényeg hogy mindenből 5-ös legyen az érettségid. Sőt, maga a jegy nem is számít egyáltalán, hanem csak a százalékos eredmény. A felvi.hu-s pontszámító kalkulátort érdemes átnézni, persze csak akkor tud egy pontszámot adni, ha megadod mellé az egyetemet és a szakot is amire felvételizel, hiszen a szaktól is függ hogy melyik érettségik mennyire számítanak bele a pontszámba. Azt se feledd, hogy van ez a duplázásnak nevezett dolog, ami lényegében azt jelenti, hogy az adott szakra releváns érettségik pontszáma számít kizárólag, de duplán. Így ha pl. matekos helyre jelentkezel, akkor ha duplázol, a magyar érettségi egyáltalán nem számít bele a pontszámba, azon kívül, hogy a 2-est el kell érned hogy érvényes legyen az érettségid.


Most csak nagy vonalakban mondtam el a dolgot, nyilván ennél bonyolultabb maga a pontszámítás, de a felvi.hu-n minden le van írva.

2022. máj. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem találod ki magadnak azt a plusz stresszt, hogy előrehozottat tegyél (akár csak egyetlen tantárgyból), akkor nem lesz túl nehéz, mert a következő években még lesz időd felnőni a feladathoz minden szempontból.
2022. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Vitatkoznék a 9-essel, szerintem az előrehozott nyelvi/infó érettségi ha valaki tudja az adott tárgyat akkor pont hogy kevésbé stresszes, mintha a másik 4 tárggyal együtt kéne letenni 12.-ben. Persze ha 3 hónappal előtte találod ki, hogy dejó lenne egy infó előrehozottat tenni, az nem biztos hogy jó ötlet, de ha már pl. 8/12 éve folyamatosan tanulsz angolul és jól is megy, akkor szerintem érdemes 11.-ben letenni.
2022. máj. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!