Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Le akarok tenni egy ingyenes...

Ballodominik98 kérdése:

Le akarok tenni egy ingyenes online pszichológus kurzust olyat ami papírt is ad. Hol lehet ezt megvalósítani, meik oldalon?

Figyelt kérdés
Az az álmom hogy pszichológus leszek és másokon segítek ezért letennék egy online kurzust ebben a témában hogy papírom legyen róla, ingyenes alatt azt is értem hogy ösztöndíj is igényelhető hozzá. És azért online mert egy szociális otthonban vagyok lakhatási problémák miatt.

2022. máj. 8. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kurzust nem találsz itthon.


Javaslom a pszichológia szakot a felsőoktatásban.

2022. máj. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ismersz olyan egyetemet akár külföldit aminél ösztöndíjra pályázhatok?
2022. máj. 8. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt javaslom, ha online kurzust szeretnél tenni, ne legyél pszichológus.

2022. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Pszichológus Magyarországon az lehet, aki elvégzi a Pszichológia mesterképzést (!) az alábbi egyetemek egyikén:

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

Debreceni Egyetem

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Károli Gáspár Református Egyetem

Pázmány Péter Katolikus Egyetem

Pécsi Tudományegyetem

Szegedi Tudományegyetem

Sem tanfolyam, sem online akármi nem váltja ki az 5 év egyetemet. Akkor sem, ha külföldi képzést végzel, ugyanis annak a papírját ugyanúgy nem fogják itt elfogadni. Sőt, külföldön időnként szigorúbb feltételei vannak a pszichológussá válásnak, mint itthon.

A pszichológusi szakma sok elméleti és gyakorlati tudást igényel. Nem fogod egy kis online tanfolyamon megtanulni azt, amit mások minimum 5, de inkább (a szakképzések miatt) 7-9 év alatt, terepgyakorlatokkal, önismerettel, módszerspecifikus képzésekkel kiegészítve elsajátítanak.

2022. máj. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen van ösztöndíj, szociális és tanulmányi is, amennyiben jogosult vagy rá. A kettő együtt elég magas összeg is lehet, ha tényleg rászoruló vagy, illetve nagyon jó átlagod van. Persze a megélhetéshez általában nem elég. Egyéb ösztöndíjak is szoktak lenni, érdemes utánanézni.

Online képzésekkel tényleg nem mész sokra sajnos ezen a területen, ahogy orvos vagy építészmérnök se lehetsz egy tanfolyam elvégzése után. Muszáj elvégezni az egyetemet, minimum az alap- és mesterképzést, hogy pszichológus lehess.

2022. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!