Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológus szakma jól...

A pszichológus szakma jól keres meg lehet belőle élni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Relatív. Minden szakmában hatalmas szórás, munkakör és munkáltató függvényében.


Pszichológus szakma alatt mit értünk? V


an az EÜ vonal (klinika), jellemzően kórházak, rendelőintézetek alkalmaznak, esetleg magánegészségügy. A közszférában nagyon alacsony a fizetés. A magán EÜ-ben talán egy kicsit jobb, de ott profinak kell lenni, tökéletes életúttal. És szerintem ott sem fizetnek rommá. Emellett elkezdheted építeni a személyes márkádat, és magad vállalkozni. Rengeteg idő, gyakorlat, pénz, és ügyfélkör kell a jó megélhetéshez.


Corporate vonal: HR tanácsadó, esetleg munkapszichológiai tanácsadás. Jobban fizet mint egy közszféra EÜ.


Kutatás, oktatás: egyetemen, kutatóintézetben.


Iskolapszichológus, kezdésnek sokan helyezkednek el itt, szerintem alacsony a fizetés, közszféra miatt.


Tréner, coach, tanácsadó: erre sem olyan hatalmas a kereslet, fizetés meg kitudja mennyi.


A szakmai tapasztalat egy dolog, mellett kell jó sok human skill, vállalkozás, szervezés, mert a főnökök keresnek jól, nem a beosztottak.

2022. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Az én pszichológusom 10 ezret kér egy alkalomért, ami egy óra. Egy hónapban 4 héttel számolva ez 40 ezer. Nem én vagyok az egyetlen ügyfele nyilván. Annyit tudok hogy két nap dolgozik magánban, egyébként iskola pszichológus (gondolom ott fix bére van). Péntek szombaton 4-4 órát ha kiszámolom ez egy héten 80 ezer mondjuk 4 héttel számolva az 320 ezer. Persze ehhez ügyfélkörre is szüksége van az embernek, csak úgy nem fogsz pszichológusként jól keresni, ha nincsen elég ügyfeled. Ma már online is lehet foglalkozást tartani. Szerintem van benne potenciál (nyilván ha nincs olyan helyszíned, ahol foglalkozást tarthatsz akkor a bérleti díjat ki kell perkálni), de ehhez kell egy ismertség/ügyfélkör, akik hajlandóak fizetni.
2022. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

"Egy hónapban 4 héttel számolva ez 40 ezer. Nem én vagyok az egyetlen ügyfele nyilván."


Ok. Ez eddig a bevétel. Ebből vond le a vállalkozás valamennyi költségét, ha egyéni vállalkozóként dolgozik.

Rendelőbérlés; rendelő berendezései, adminisztráció (számítógépek, irodaszerek stb.), könyvelő, néha ügyvéd, adó, pszichológia tesztek liszenszei. Továbbképzések. Azt már meg sem említem, hogy a kötelező szakképzések, szakvizsgák milliós tételt jelentenek...


Ezt most csak hirtelen átgondolva írtam, nem tudom milyen speciális dolgok kellenek ahhoz, hogy valaki praktizálhasson, tehát lehet ezt a listát lehet még bővíteni.

2022. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet belőle élni, de odáig nagyon hosszú az út és nagyon sok a tanulás. Igazából magas jövedelmet elsősorban a főállás vagy félállás mellett magánrendelést folytató klinikai pszichológusok érnek el. Ehhez kell 3 év alapképzés plusz 2 év mesterképzés plusz 4 év klinikai szakpszichológusi képzés (munka mellett). S természetesen elsősorban csak azoknak a magánrendelése fut be, akik tehetségesek. Akik nem elég tehetségesek, azok könnyen belebukhatnak a magánpraxisba (ha egyáltalán megpróbálják), s legjobb esetben is beleragadnak egy közalkalmazotti (mondjuk egy iskolapszichológusi) állásba, ennek megfelelő fizetésért. Én ismertem még olyan pszichológust is, aki egy művelődési házban töltötte a "szakmai karrierje" második felét, mint művelődésszervező. Egyszóval ez a pálya csak azoknak való, akik szorgalmasak a tanulásban és tehetségesek, és tudnak várni addig, míg be nem érik ennek a gyümölcse.
2022. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Kb 10 év tanulás után már igen, ha elég jó vagy. Ha az a célod, hogy 3-5 év egyetem után jól fizető állásod legyen, akkor a válasz nem.
2022. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!