Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egy verset a...

Hogyan lehet egy verset a legkönnyebben meg tanulni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos hogy ez a jó kategória, de hogyan lehet egy verset a legkönnyebben meg tanulni?

2022. máj. 8. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Először olvasd el figyelmesen, többször. Aztán próbálj meg egyes részeket felidézni. Vigyázz, hogy az apró pontatlanságokat is javítsd ki, ne rögzüljön rosszul!
2022. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hibázni emberi dolog, nyelvtanból négyeseim vannak. Nincs olyan ember aki nem hibázna valamiben.
2022. máj. 8. 17:06
 3/7 A kérdező kommentje:
2# Köszönöm
2022. máj. 8. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3, az odáig rendben van, csak két sor alatt kétszer vétetted ugyanazt a hibát.


Azt szoktam mindenkinek ajánlani, hogy hallgassa a verset (mondjuk egy híresebb színész előadásában, ha ilyen nincs akkor mondja/mondassa fel felvételre) miközben olvassa, úgy sokkal jobban tud rögzülni sokkal rövidebb idő alatt.


Én amúgy annak idején úgy tanultam, hogy az egészet többször elolvastam, ekkor voltak részek, amik valami miatt jobban megmaradtak (például mert tetszett), és azokat a részeket kellett összekötnöm a többi szöveggel. Később használtam azt a módszert, amit ajánlok.

2022. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
5# Köszönöm
2022. máj. 8. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Hanyadikos vagy?

Miért kell verset tanulnod?

2022. máj. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én soronként memorizáltam, aztán újraolvastam az egészet. Mindig hagytam magamnak 2-3 napot, mielőtt fel kellett mondani, mert ezeknek a memoritereknek kell annyi idő. Illetve vedd elő többször egy nap, és akkor is olvasd át többször.
2022. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!