Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikusok tudnak nekem beszéln...

Fizikusok tudnak nekem beszélni fizika szakrol?

Figyelt kérdés

2022. máj. 11. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Szia privátban tudok szívesen. Fizika BSc végzős vagyok BMEn.
2022. máj. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De mást is érdekel, nem írod inkább ide?
2022. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát én már elég régen végeztem, amikor még egységes volt a képzés az ELTE-n.


A fizikus szak az egyik legkeményebb szak az országban. Legalábbis az én időmben még az volt. Nem igazán van lehetőség sumákolni, tanulni kell rendesen. A gimnáziumi matek és fizika szintjéhez képest ugrásszerű lesz a változás, de idővel hozzá lehet szokni. Rájössz, hogy mit jelent valóban tanulni: önállóan, nem magolva, hanem valóban megértve a lényeget, és ha kell, akkor saját magad utána járva a homályos részleteknek. Alkalomadtán egyébként magolni is kell, mert a kollokviumokon nem lesz idő mindent ott kitalálva levezetni, tehát érdemes a matematikai levezetések részleteit bemagolni is - de csak azért, hogy ott a vizsgán ne kelljen sokat gondolkodni, és ne ezzel menjen el az idő. Viszont érteni is kell mindent, mert ha belekérdeznek, és nem tudod, akkor annyi. Tipikus példa volt erre az analízis, amit mi még 5 félévben tanultunk.


Az első évek nehezebbek lesznek, de aztán belejössz, és a felsőbb évfolyamokon már nem igazán szórnak kis senkit. Én is 4. és 5. évfolyamon lettem kitűnő. Sajnos a szigorlataim nem sikerültek olyan jól, és sok részlet csak azután vált világossá, hogy kikerültem az egyetemről. Valahogy idővel leülepedik a megszerzett tudás.


Én jelenleg mérnöki terülten dolgozom, de ennek nehézsége - köszönhetően a spártai képzésnek - meg sem kottyan.


Ha elvégzed a fizikus szakot (persze nem csak 2-es szinten), utána már bármit meg tudsz majd tanulni. Én legalábbis ezt érzem.

2022. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek 3 - mal, magam sem írhattam volna mást és másképp, azonban, mivel én is régebben végeztem nagy kérdés, hogy jelenleg mennyire érvényes mindez.


Például már az elmúlt évtizedben is volt ELTE - s oktató kolléga, aki közölte, hogy a Vektorszámítás kurzust lassan át lehetne keresztelni Skalárszámításra, mert annyira gyenge a frissen bejövők tudásszintje, hogy lehetetlen tartani a színvonalat.


(Amikor meg én kezdtem - még a 90-es években - ha valaki nem tudott középiskolából kikerülve deriválni / integrálni, akkor beülhetett rövid, kora reggeli kurzusra, hogy hamar felzárkózzon.)

2022. máj. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
3-as vagyok. Én 1997-ben kezdtem a szakot, ugyanazt tapasztaltam, mint a 4-es válaszoló. :) És igen, valóban előnyt jelentett nekem az, hogy én már tanultam deriválni és integrálni gimnáziumban.
2022. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
A fizika csodálatos tudomány, szerettem tanulni, de magával az ELTE-vel nem voltam elégedett. Én a korábbi válaszolóknál később kezdtem jóval az egyetemet, ezek szerint akkor inkább negatív irányba változott.
2022. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Én nagyon szeretem ezt tanulni, s ha most újrakezdeném akkor idejönnék újra.

A BMEn a tanárok legtöbb része nagyon jól tanít, nem véletlen nálunk van a legtöbb a BME top 100 tanárából, hiába a mienk a legkisebb kar.


Mivel kevesen vagyunk 25-40 fő, emiatt ismer mindenki mindenkit, s felsőbbéveseket, doktoranduszokat is, akikhez bármikor lehet fordulni segítségért. Benne van, hogy nehéz a képzés, kb a jelentkezők harmada első félévben lelép, de szerintem nagyon izgalmas is.


A tárgyakat, hogy konkrétan mit tanulunk, azt meg lehet nézni a honlapon:

[link]

2022. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!