Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak itt fizikusok?

Vannak itt fizikusok?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 4. 19:49
1 2
 1/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
23%
Igen. Kérdezz csak nyugodtan. Atomfizika, asztrofizika, elméleti fizika, kvantumfizika, mindenben otthon vagyok.
2022. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
85%
Van talán 2-3 fórumtárs, aki az. Sajnos elég ritkán aktívak, ritkán szólnak hozzá a témákhoz. (És nem, az egyes hozzászóló nem az.)
2022. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Üdv.
2022. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Én amúgy elég gyakran hozzászólok, de a fizika nagyon szerteágazó, nem lehet minden területét behatóan ismerni, a kérdések pedig időnként meglehetősen speciálisak.
2022. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
95%
Én is aktív hozzászóló vagyok. És egyet értek a 3-assal, a fizikát nem lehet teljesen mértékben ismerni.
2022. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudsz mesélni róla.
2022. ápr. 4. 23:00
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Mire vagy kíváncsi?
2022. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dq ***** válasza:
58%

Én arra hogy, hogy szól a törvény amiben van erő, elmozdulás és munka. Melyik erő, és minek az elmozdulása számít?

A súrlódási erő miért végez munkát egy gyorsuló autón, és miért nem végez munkát egy leguruló golyón?

(a múltkor volt kérdés, de nem derült ki)

2022. ápr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 krwkco ***** válasza:
57%

"hogy szól a törvény amiben van erő, elmozdulás és munka. Melyik erő, és minek az elmozdulása számít?"

Adott egy test (A), amire több másik test (B, C, D) erővel hat.

A B test által végzett munka

- az általa kifejtett erő, mint vektor

- és az A test B-hez viszonyított elmozdulása, mint vektor

- skaláris szorzata.

2022. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 krwkco ***** válasza:
57%
Pontosabban, ha az A egy kiterjedt test, akkor annak a pontnak az elmozdulása számít, amire a B ereje hat. A golyó energiaállapotát azért nem befolyásolja a talaj által kifejtett tapadó surlódási erő, mert a golyónak az a pontja, amire az erő hat, nem mozdul a talajhoz képest.
2022. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!