Hogyan leszek ügyvéd?

Figyelt kérdés

Ha ügyvéd akarok lenni akkor az hogyan megy?

Első lépés, hogy elmegyek valami jogi karra. Mondjuk én PTE-ÁJK-t néztem. Ami 5 év. Utána, hogyan tovább? Ha jól tudom valamikor kell bojtárkodni is.



2022. máj. 12. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem jogi karra, hanem jogász szakra jelentkezel. Így van, az 5 év. Utána jelentkezel egy ügyvédi irodába, ahol elkezdesz ügyvédbojtárként dolgozni. Utána 3 évvel tehetsz jogi szakvizsgát, és onnantól már ügyvéd leszel.
2022. máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

-5 év osztatlan jogász képzés (csúszás nélkül ennyi)

-legalább három év ügyvédjelölti munka, közben kamarai előadások, "kisvizsgák"

- utána kezdheted meg a szakvizsgákat, azok is kb. eltartanak egy évig, ezalatt még mindig jelöltként dolgozol

- ha minden megvan, akkor szakvizsgázott jogászként jogosult leszel ügyvédi irodát nyitni, vagy alkalmazott ügyvédként dolgozni valahol, esetleg társként más irodába belépni. Ehhez kamarai tagság, biztosítás, egyéb feltételeknek megfelelés kell.


Összességében tehát az egyetem megkezdésétől legrövidebb idő 8,5-9 év, amíg ügyvéd lehetsz.

2022. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
15%
Ha nő vagy akkor sokat kell majd térdepelned. IS...
2022. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Hehe, nagyon vicces vagy Hármas. Ja, nem.

Képzeld el, nő vagyok és ügyvéd, és nem tartom jópofának az ilyen beszólásokat.

Hála Istennek igazságalapja sincs.

2022. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
19%

5:


Dehogyisnem.

2022. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!