Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyen az állásom, ha nagy...

Mi legyen az állásom, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Eddig még sosem gondolkoztam rajta, mert inkább csak a tanulás mellett álltam. Viszont szeretném átgondolni a helyzetet. Fiú vagyok, és most kezdtem a szakközepet. Láttam, hogy páran azt írták hogyha szakközépbe mész,akkor elfelejtheted a nagyon jó állásokat, mint az orvosi, mérnöki, ügyvédi állásokat. Mert ott csak középfokú érettségire készítenek fel. Azonban megfordult a fejemben az orvosi állás, mint fogorvos. Tudtam, hogy kémia, fizika és biosz kell emelt szinten. A kémiát és a fizikát mindig is szerettem, és jó is vagyok belőle. A bioszt meg könnyen megtanulom, abból sem vagyok rossz. Szeretném azt csinálni, szó se róla. Viszont sokan írják, hogy az egyetem sok időt elvesz, könnyen kirúghatnak, és állás nélkül is maradhatsz pár év elteltével,ha nem jön össze. De felcsillant egy remény, amikor meghallottam, hogy az egyik orvos ugyan abban az iskolában végzett,mint amiben én járok és neki sikerült. ( ez nem azt jelenti, hogy magammal hasonlítottam össze, csak jó volt hallani). Aztán később ott volt a mérnöki állás akinek pontos precizitás kell az alaprajzokhoz. Én fiú létemre nagyon precíz és gondos vagyok, ha rajzol, vagy valami ilyennel kapcsolatos dologról van szó. Mindig egy nagy vágyam volt, hogy egy szép, és elegáns házat epítsek, lehetőleg ami az enyém lesz. Ezért a matekot is nagyon preferálom. Tudom vannak itt nagy tervek, meg célok, amik nem biztos, hogy mind valóra válnak. De ha mesélnétek az egyetem nehézségeiről, hogy túlélhető-e. Vagy hogy ezek az állások szerintetek jók, vagy megérné őket megpróbálni. Köszönöm aki elolvasta, és aki válaszol is rá.

2015. okt. 19. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez így önmagában nagyon nem igaz, hogy szakközépből "nem lehet kitörni". Nyilván nem ad olyan mértékű általános tudást, ellenben szakmi oldalról nézve előnyösebb a szakközép. Teszem azt, aki gépész szakközépből megy gépészmérnöknek, az már eleve készségszinten tud műszaki rajzokat olvasni és készíteni, képben van a különböző megmunkálásokkal, nem úgy, mint akik gimiből mennek. Utóbbiaknak viszont általában jobb alappal rendelkeznek matekból, fizikából, így e téren ők a "jobbak". Szóval ez az elmélet így megbukott.


Figyelj, ha nagyon jó állást szeretnél (így fogalmaztál), akkor azért tenni kell, nem fog az öledbe hullani. Ha már csak ez eltántorít, hogy mások szerint nehéz, kirúghatnak, állás nélkül maradsz stb, akkor nem vagy készen rá és nem is akarod igazán. Fiatal vagy még, de az élet ilyen. Ha elég kitartó vagy, meghozza a gyümölcsét.

Most az a dolgod, hogy tanulj és minél jobb helyzetből várhasd az érettségit/felvételit. Mások véleménye ne tántorítson el. Senki nem mondta, hogy könnyű lesz, de hát ez van, ezt kell szeretni. Végzés után majd ha visszatekintesz, azt fogod mondani, hogy megérte. Hajrá!

2015. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

En azt ajanlanam, hogy ha mar most tenni szeretnel a celjaidert, akkor menj at (valahogy) egy erosebb gimnaziumba. Mernoki szakon sajnos a szakkozepesek nagyobb resze esik ki mint a gimiseke - nem azert mert rosszabb kepesseguek, hanem mert a szakmai targyakat nullarol oktatjak, mig matekbol az emelt szintet varjak el.


Termeszetesen ha szakkozeppel jutsz be egyetemre sincs veszve minden, de 1 evet elvesz a felzarkozas altalaban.

2015. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Szia, kedves kérdező. Én az orvosiról tudok nyilatkozni. Az egyetemen a kutyát nem érdekli, hogy milyen iskolából jöttél csak legyen meg az emelt bioszod, és a kémiád/fizikád (a kettő közül egyet kell választani), továbbá legyen minimum egy középfokú angol nyelvvizsgád. A biosz érettségire akár egyedül is fel lehet készülni, könyvből, a kémia viszont nehezebb, ha a suliban nem oktatják jól, de legrosszabb esetben magántanár segítségével azt is meg lehet tanulni.

Viszont az orvosit tényleg úgy érdemes csinálni, hogy szíved lelked beleadod, nagyon sok tanulást igényel, valóban könnyű kihullani, dolgozni nem tudsz közben, ha kihullasz, akkor pedig elég nagy adósságot is össze lehet szedni.

2015. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!