Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nemzetközi gazdálkodás...

Ha nemzetközi gazdálkodás szakra szeretnék menni, akkor milyen faktot érdemes választani? Én elsősorban töri-németre gondoltam.

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felvételi tárgyak faktját.

Pl. matek, földrajz, töri, nyelv; angol, német, olasz. A töri-német kombóval tudsz felvételizni majd ng-re.

2022. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
német-matek?
2022. máj. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én töri angollal
2022. máj. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetkozi gazdalkodasra jarok, oszinten szolva szerintem semelyik fakt nem konnyitette volna meg a helyzetem, annyira mást tanul az ember az egyetemen.

Ha megis kene valamit mondani, valoszinu nyelvet mondanek, mert ugye ket nyelvvizsga a kimeneti kovetelmeny, tehat nem art, ha valami alapok vannak, az egyetemi nyelvoktatas forintot nem er kb (kinek nem inge...). Matek sem lehet rossz valasztas, elso evben nagyon sok a matekos, szamolos targy.

Ezeket mondanam, de egyebkent teljesen mindegy. Ami erettsegi kovetelmeny es jobban megy, en azt valasztanam a helyedben, hogy minel tobb pontot érjek el a felveteliben es biztosan bejussak az egyetemre 😄

2022. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen matek faktra menjél, mert első évben sok és komoly a matek, mellé meg a német nyelv jó. A matek fakt adni fog egy olyan alapot, ami nagyon megtudja könnyíteni a ng. szakon lévő alapot. Törvel csak annyit érsz el, hogy max. felvesznek, de ha nincs matek alapod, akkor vért fogsz izzadni első évben.
2022. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Nem fog vért izzadni. Hármas közép matekos voltam végig gimiben, és egy erős négyest mindig tudtam hozni egyetemen "vért izzadás" nélkül. Friss élmények, mert most végzek az első évemmel.


Mint ahogy mondtam (#1 vagyok) nem tudsz rosszul járni, ha olyan faktot veszel fel, aminek az érettségijét elfogadják felvételi tárgynak. Mégpedig azért, mert az egyetemi matek ismétléssel kezdődik...


Amúgy #5 matek mellé miért "a német jó"? A töri vagy az angol nem lenne jó? :D

2022. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván jobban megy neki a német. Másrészt németesből szűkebb a kínálat. Harmadrészt Németország az európai gazdaság központja, főoszlopa, ahová sok magyar diák és főleg munkavállaló készül.
2022. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6-osnak üzenem, hogy a matek erőssége attól függ, hogy melyik egyetemen jársz erre a szakra. Az ELTE-n tényleg nagyon alap matek van, de én a BME-re járok ng szakra (szintén az első évet végzem) és nagyon jó hasznát vettem, hogy matek faktos voltam. Szóval az ELTE-s ng-s matek nekem is a kisujjamban lenne, de itt a BME-en keményen nyomják.
2022. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!