Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma érné meg legjobban?

Melyik szakma érné meg legjobban?

Figyelt kérdés

Több választási lehetőségen is gondolkodok folyamatosan.

Stylist divattervező

Ügyvéd

Könnyűipari vagy építészmérnök

Amit a leginkább akarnék és tényleg az én világom, az ilyen stylist divattervező téma. Tehetséges vagyok benne, van érzékem hozzá, és szinte biztos vagyok benne hogy megállnám a helyem, külföldön leginkább. Hatalmas lehetőség van benne igazából. De valljuk be azért mégse a legbiztosabb szakma, mármint ezektől vannak komolyabbak amikkel tényleg bebiztosítod magad. Arra is gondoltam hogy ezt esetleg később is lehet, miután már van egy biztosabb szakmám. Így anélkül még nem merek belevágni.

Az ügyvédet is nagyon szeretném igazából, mindig is nagyon érdekelt és az is menne nekem. Csak nyilván sok idő, de az nem lenne baj. Inkább az a baj, amit itt a gyakorin olvasgattam róla. Hogy nem éri meg stb. Én pedig nagyon el tudom képzelni hogy el lehet benne helyezkedni, egy ügyvéd a legjobb szakmák között van, az mindig kell. Leginkább én is úgy látom hogy a legjobban akkor jár, ha saját ügyvédi irodát nyit és akkor tényleg telekeresheti magát. Úgy saját vállalkozása van, keresik őt egyre többen különböző ügyekkel amit ő elvállal. De olvastam valami kamaráról is, hogy be kell kerülni, fizetni kell ami nem olcsó, vagy valami ilyesmi. Hogy is működik ez?

A mérnök meg szerintem adja magát hogy elég jó szakma, azzal biztos a jól kereső elhelyezkedés.



2022. máj. 15. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A joghoz és a mérnökihez nagyon jó érettségi kell, a divattervezőhöz pedig nem kell, hogy jó legyen az érettségi, mert két szakképzést bárki elvégezhet ingyen. Szóval, ha nem jönne össze az egyetem, akkor még mindig megmarad a divattervező. A kérdés inkább az, hogy mennyire tudsz magolni? A joghoz az nagyon fog kelleni. A mérnökihez pedig erős matek kell.


Itt meg tudod nézni, hogy hol indul divattervező képzés: [link]


Ezek közül nem biztos, hogy mindenhol indul felnőttképézésben. Ennek utána kell járni az adott intézménynél. Ha indul, akkor általában 2 éves a képzés.


Azzal kapcsolatban, hogy melyiket éri meg legjobban, neked kell eldönteni, hogy mi a fontos. A pénz vagy hogy élvezd a munkát? A sok pénzért általában elkérik az ember szabadidejét is. Ezt érdemes mindig belekalkulálni a döntésbe.

2022. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akármit is fogok választani, nekem nem csak egy képzés a lényeg, hanem diploma. Mindhárom szakmával elérhetek diplomát ha rendesen kitanulom egyetemen.

A divattervezővel is elérhetek diplomát, én már nagyon sokat kutattam a témában. Pesten van a Mod’Art ilyen francia szintű, magyar nyelvű egyetem. Oda nem kell semmi, csak pénz és tehetség. Fizetni kell hogy ott tanul az ember, ott nincs lehetőség állami támogatásra. Elég drága is, de nem véletlen. Na ott diplomát lehet szerezni, ami sokkal többet ér más magyar egyetemeken elvégzett textiltervező képzésektől. Mivel francia, külföldi szintű és könnyen ki lehet vele jutni. És amúgy jobban inkább a stylist a lényeges, mert az sokkal keresettebb mint egy egyszerű tervező. És a stylist munkát könnyen össze lehet kötni a tervezéssel is, mert előny, és hasznára válik.

Az ügyvéddel is szerezhetek ügyvédi diplomát, az sok idő. Azt is nagyon szeretném de úgy elijesztenek a gyakoris válaszok.. Hogy nőként nem lehet érvényesülni meg ilyenek. De én nem értem miért gondolják így, az ügyvéd mindig is a legelismertebb szakmám közé tartozott, amivel sokat keresnek. Egyébként semmi bajom nincs a magolással, sosem okozott gondot. Tisztában vagyok vele hogy sokat kell hozzá tanulni, szeretném is. Csak ha már annyi időm rámenne akkor nyilván szeretném hogy meglegyen az eredménye majd. És azért kérdezem hogy mennyire éri meg.

Persze egy mérnöknek elengedhetetlen a matek, azzal sincs bajom, nagyon szeretem a matekot. Azzal biztosítanám be magam a leginkább, és hamarabb is elvégezném az ügyvédhez képest. Csak azért ha azt nézzük, ez nem érdekelne olyan szinten mint az ügyvéd, vagy a divattervező stylist.

2022. máj. 15. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem a következő ezekről az opciókról:


1. DIVATTERVEZŐ. Mint általában szinte bármilyen iparművészeti pálya, ez körülbelül olyan, mintha feltennéd a rulettben a fél vagyonodat a piros mezőre. Ha bejön, szuper életed lehet, ha nem, akkor bukta az egész. Sok az eszkimó és kevés a fóka, ezért kivételes tehetség és szerencse is kell hozzá. Itthon is és külföldön is. Az egészben a legszomorúbb, hogy igazából csak végzés után pár évvel derül ki, hogy megvan-e benned ez a kivételes tehetség benned, vagy sem. Ha nincs, akkor elvesztegettél legalább 5-6 évet az életedből. A diplomád ugyanis semmi másra nem lesz jó.


2. ÜGYVÉD. Ezzel az a legfőbb gond, hogy 5 év egyetem plusz minimum 3 év ügyvédjelöltködés után teheted csak le az ügyvédi szakvizsgát. És arra egyáltalán nincs garancia, hogy ügyvédjelölti állást kapsz. Túl sokan végeznek évente a hazai jogi egyetemeken ahhoz, hogy mindenki, aki közülük ügyvéd akar lenni, azzá válhasson. Egyszerűen nincsen annyi ügyvédjelölti álláshely. Most megnéztem: tavaly szeptemberben több, mint 3000 hallgatót vettek fel jogász szakra. Keress rá valamelyik állásportálon, hogy ehhez képest hány ügyvédjelölti álláshely van meghirdetve. Mondjuk ki nyíltan: az ügyvédjelölti álláshoz a legtöbb esetben protekció kell. Meg sem hirdetik az üresedéseket, mert már előre el van intézve, hogy a hamarosan végző unokaöccs fog bekerülni ügyvédjelöltnek. Nekem két jogász ismerősöm is van, tőlük tudom, hogy akinek nincsenek jó összeköttetései, annak frissen végzett jogászként általában egy köztisztviselői álláshellyel kell beérnie. S ha valaki egy ilyen helyen kezd, az szinte biztos, hogy sosem lesz belőle ügyvéd, annyira nehéz szakmán belül váltani. Egyszóval ha nincs protekciód, nagy szerencse kell, hogy ügyvéddé válhass.


3. KÖNNYŰIPARI MÉRNÖK. Magyarországról a kínai tömegáruk beáramlása miatt a textil- és ruhaipar gyakorlatilag teljesen eltűnt. A nyomdász szakirányon végzettek talán egy kicsit jobb munkaerőpiaci helyzetben vannak, de nem sokkal.


4. ÉPÍTÉSZMÉRNÖK. Ha megcsinálod a mesterképzést is és megszerzed a tervezői jogosultságot, akkor tervező mérnökként egy irodában viszonylag normális, jól fizető állásod lehet. Ha nem tervező mérnök leszel, akkor viszont kint az építkezéseken dolgozni elég borzasztó: az építőiparban sok a trehány és bunkó munkás, és a jövedelem sem magas.

2022. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!