Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma érné meg a...

Melyik szakma érné meg a legjobban a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Hali 2 év és kijárom a középsulit és elkezdtem gondolkodni illetve kutatni az általam kedveltnek mondható szakmák között.

Ami eddig is megfogott az az informatikus(tudom hogy ez egy elég szélsőséges megfogalmazása magánam a szakmának) illetve a mérnöki pálya

A közeljövőben előrejelzésképp szerintetek milyen mérnök illetve milyen informatikus lenne a legkeresetteb illetve melyik lenne a legjobb jövedelemmel rendelkező állás?

Tudom hogy elég "tág" kérdésre sikerült de azért remélem valamilyen szinten lehet rá majd válaszolni.:)



2017. márc. 15. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Informatika terén: Programtervező, vagy mérnökinformatikus

Mérnök terén: Villamosmérnök, gépészmérnök, építészmérnök,

2017. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mechatronikai,Energetikai mérnök se rossz, ha érdekel a kémia akkor Vegyészmérnök, ha a biosz is akkor Biomérnök.
2017. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat még leírnátok hogy melyek termelik a lrgtöbb bevételt MO-n esetleg Németországban? Mert úgy vagyok vele hogy a mérnöki pályának szinte az összes ágazata tetszik informatikában inkább az animáció- a weblap készítés és társai.
2017. márc. 15. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Mérnöki szakokat ne vedd egy kalap alá.


Aki jól keres közölük az a:


Gépész, villamos, és infós mérnök.

Ezek egy MSC-s papírral, magas szintű nyelvtudással Budapesten simán kapnak 250-300 ezer nettót kezdésként.


Esetleg még talán a minőségbiztosítási/logisztikai mérnökök is jól keresnek, ha gép és járműipar területén helyezkednek el.


A többi mérnök szak szerintem fizetés szempontjából nem jó, szóval ezeket válaszd véleményem szerint.

(Én pl: építőmérnöknek tanultam. Végzett ismerőseim 90%-a ilyen 150 ezer nettót keres sajnos).


Sok sikert!

2017. márc. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%
K.lacc! Ha szabad kérdeznem, te most munkanélküli vagy, hogy mindig ide írogatsz? Ugyan azt, újra és újra. Miért nem csinálsz még egy mérnöki szakot? Olyat, amivel jól kereshetnél. Szerintem elég sok tárgyat el tudnál fogadtatni.
2017. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak leírom a lényeget, mivel rengeteg rossz tanácsot olvasok itt véleményem szerint. Amúgy építőmérnökként melózom, napokban sajnos a sok futkozas miatt erős megfázással küszködve. Amúgy meg akkor írom le a véleményemet amikor akarom, semmi közöd hozzá igazából.
2017. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!