Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász képzésre úgy...

Gyógytornász képzésre úgy olvastam bármilyen emelettel lehet jelentkezni. Emelt törivel is? Vagy azzal pont nem ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezt valaki megerősítené nekem ? Engem nagyon érdekel ez a szak a diagnosztikai analitikus is...A felvin azt olvastam, hogy "csak" bioszt, kémiát, fizikát, matematikát, magyart, idegennyelvet, és egyebb Eü-s dolgot fogadnak el...de ugyancsak a felvin olvastam,hogy egyes szakokra bármelyik emeltet elfogadják, és a felsoroltak között volt ez a 2 szak is. Emelt törivel is lehet jelentkezni?



#Torrente #szolnokikampusz
2022. máj. 16. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet törivel menni. A másikat nem tudom, hol olvastad, de az a tuti, amit a szaknál írnak.
2022. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Felvin a szak leírása alatt a törit nem láttam felsorolva a követelmények között...Ebben cikkben pedig azt írja bármilyen emelt lehet ...

2022. máj. 16. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu a tuti

[link]


gyógytornásznál nem látom a törit.

2022. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek igaza van :D

Különítsünk el két dolgot:

1. Gyógytornász szakra melyik érettségi tárgyakat fogadják el a felvételi során?

2. Gyógytornász szakra melyik emelt érettségit fogadják el, amivel teljesíteni tudod a "kötelező 1 emelt" kvótát?


Az első esetben az a válasz, hogy a töri nem felvételi tárgy. Ennélfogva hiába csinálsz belőle emeltet, azért nem fogsz +50 pontot kapni.

A második esetben viszont az a helyzet, hogy valóban, az eü alapszakokra bármilyen tárgyból lehet teljesíteni a kötelező emeltet, annak ellenére, hogy az nem felvételi tárgy, de még egyszer: ezért nem fogsz többletpontot kapni.

2022. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. máj. 17. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Angol emelt érettségit viszont viheted tovább, szóval ha azt tanulsz és jól megy, talán az a legegyszerűbb. DE hozzátenném megéri egy biológia vagy fizika érettségi is legalább erre a szakra.
2022. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Leginkább a emelt biológia éri meg, a többi nem nagyon segít a tanulmányaid alatt. A biosz is leginkább a sejtbioszhoz segítség
2022. máj. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!