Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kéne felkészülnöm az...

Hogyan kéne felkészülnöm az osztályozóvizsgákra?

Figyelt kérdés
Rengeteget hiányoztam betegség miatt, és pótolni sem tudtam az anyagot mert volt hogy másfél hétig nem ment le a lázam. Tehát magántanuló lettem az utolsó két hónapra, viszont a tanárok csak ezen a héten küldték el a vizsgakövetelményeket. Mindenből a féléves anyagot kéne megtanulnom két hét alatt. Próbálkozom de úgy érzem lehetetlen. Nincs valami megoldás amivel kevesebb tananyagból vizsgázhatnék vagy eltolódhatna a vizsga későbbre?

2022. máj. 17. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban lehet pótvizsgázni, ha nem sikerül, de a tananyag nem lehet kevesebb, ezt rendelet mondja ki.
2022. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs minimum idő amit meg kellene adniuk a felkészüléshez?.. Szerintem ez eléggé igazságtalan.
2022. máj. 17. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola házirendje az írányadó,csak a vizsgák időpontjait kell közölni. Egy nap max.3 vizsga tartható. A vizsgákra jelentkezni kell adott határidőig.
2022. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt hogy miből vizsgázom el sem kellett volna küldeniük? Elég fura ez a rendszer
2022. máj. 17. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
El kellett, ezt is rendeletben szabályozták.
2022. máj. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"magántanuló lettem az utolsó két hónapra ... Mindenből a féléves anyagot kéne megtanulnom két hét alatt."

Nem féléves anyagot, hanem két hónap anyagát, hiszen a többit már tudod (vagy az eddigi jegyeid csupa elégtelenek?). De az se csak most derült ki, hogy az utólsó két hónap anyagát is tudnod kell, hiszen két hónappal ezelőtt is tudtad, hogy még van két hónap az évből, és nem láblógatás lesz, hanem tanulás.


"viszont a tanárok csak ezen a héten küldték el a vizsgakövetelményeket"

Két hónappal ezelőtt minek küldték volna? Akkor még ők se tudták, hogy vizsgázni fogsz. Ha most lett egyértelmű, hogy túl sok a hiányzásod, akkor most tudták csak elküldeni.

2022. máj. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-osnak:Mivel több hétig beteg voltam+kórházban ezért nem tanultam abban az időszakban nyilván, és sok tantárgyból nem is az a követelmény amit évközben vettünk. És amikor magántanuló lettem rá 2-3 napra simán elküldhették volna az anyagot, mégis 1 hónap és 2 hét után küldték el.
2022. jún. 6. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:

"amikor magántanuló lettem rá 2-3 napra simán elküldhették volna az anyagot, mégis 1 hónap és 2 hét után küldték el"

Nyilván abból az anyagból kell vizsgáznod, amit az adott osztály/csoport vett, vagyis amihez adva vannak a tankönyveid: továbblapozol, és látod, hogy mi a tananyag. Ennél pontosabban ők maguk sem látták akkor még, hogy meddig fognak tudni eljutni az adott osztállyal/csoporttal az év végéig.

2022. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!