Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek egyetemre? Van...

Hova menjek egyetemre? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Idén választok fakultációkat, matekból és földrajzból jó vagyok, szóval vagy földrajz-infó vagy földrajz-matek emelt érettségit szeretnék tenni. A célom az ELTE földtudományi szak lenne, viszont szóbakerült a műszaki földtudomány is Miskolcon. A műszaki földtudomány jobban érdekelne, azon túl pedig az olajmérnöki, viszont Miskolc nagyon messze van, ráadásul lányként nem érezném magamat ott biztonságban. Jelenleg Pesten tanulok és itt is maradnék, plusz az ELTE sokkal több külföldi tanulási lehetőséget is kínál, a Miskolci egyetem kapcsolatai elenyészőek hozzá képest.

Az valamilyen formában megoldható, ha a földtudományi alapot elvégzem az eltén, utána pedig mesterre Miskolcra megyek? Nem teljesen értek ehhez a kreditrendszerhez, ha a műszaki földtudományin van egy tantárgy, amit Pesten nem tanulnék, akkor azt magában valahogy pótolható úgy, hogy mehessek mesterre?



2022. máj. 19. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem itt kell ezt megkérdezni PirYnéne67 meg YozsIka2000 felhasználóktól, hanem a suli tanulmányi osztályán!


De...ők sem fogják tudni, mi lesz 2-3-4 év múlva.

2022. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:(
2022. máj. 19. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a ME-MFK-n végeztem lányként és nem érzem át a problémádat sajnos, hogy mi lenne ott nem biztonságos…! Én Budapesten nőttem fel, az egyetem volt a “kirepülésem” a szülői házból. Nagyon jól éreztem magam Miskolcon, a szakon, a kollégiumban, nagyon jó a hangulat, a hallgatói összetartás, egyedülállóak a diákhagyományok. Szakmámban dolgozom évek óta, sok ELTE-n végzett kollégám van, gyakran jönnek hozzánk gyakorlatra mindkét egyetemről és soha, egy percre nem bántam meg, hogy Miskolcon végeztem. Akkor vakon választottam - csak a szak után - semmit nem tudtam az intézményről, de ha újra kéne kezdenem, nem csinálnám másképp. Nekem nagyon sokat adott az egyetem, a város, az Egyetemváros - nem csak egy diplomát. Az olajosok meg már az egyetemen ki vannak tömve munkával, külföldi gyakornoki helyekkel, még csak az egyetem közvetítése se kell hozzá.
2022. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor a várost többnyire lehet biztonságosnak hívni? Van lehetőség éjszakai életre?
2022. máj. 19. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Lányként én a helyedben átgondolnám a szakot. Ha más szakhoz megvannak a képsségeid inkább menj arra.

Van lehetőség arra, hogy Pesten végezd a BSc-t, majd a mestert Miskolcon. De lehet, hogy néhány plusz tárgyat majd meg kell csinálnod emiatt a mesterképzés alatt.

Én elhagytam a földtudományt, lányhoz nem illő szakma, legalábbis az én stílusomhoz biztosan nem.

2022. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor oda jártam, biztonságos volt a város, szerintem nem romlott azóta, inkább javulhatott, mert felújítottak pár részt. A kulturális élet kimagasló, az éjszakai élet is elmegy, csak a tömegközlekedés éjjel nem a legjobb. Amúgy meg inkább az Egyetemváros szívja be a városiakat az éjszakai életébe, mint fordítva. De egyetemet választani éjszakai élet szerint… hát nagyon “ígéretes”… :D

Szerintem meg a földtudomány nagyon szerethető szakma és sok nő van benne, még olajosok közt is akad, de tény, hogy oda már kell némi vagányság, az a leghímebb szak. Nekem geofizikusként nincs sok nő kollégám, de a geológus kollégák jó része az. És nem szögesbakancsos, munkásnadrágos tramplikat kell ideképzelni, hanem normális nőket, akiknek talán valóban nem a műkörömépítés az egyetlen beszédtémájuk, de csinosan járnak be dolgozni és gyerekeket is szülnek. ;)

2022. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok. Olajosokat nem ismerek, hogy milyenek, nem Miskolcra jártam. Geológusok között viszont nem egy jár hétköznap is túrahátizsákkal, túrabakancsban, kopott szabadidőruhában. Csajos csajként nem éreztem magam közéjük tartozónak.

Természetesen nem ezért hagytam ott a szakot azért, de ez is egy olyan dolog amire nem számítottam az egyetem előtt a szaktól.

2022. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mindenkit felpontoztam!

Mások tapasztalait is szívesen fogadnám :)

2022. máj. 21. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!