Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szlovákiai vagyok, Magyarorszá...

Szlovákiai vagyok, Magyarországra jelentkeznék egyetemre. Hol szerezhetnék jelentkezési lapot? Az e-felvi nem jó megoldás.

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg kell venned a 2012-es Felsőoktatási felvételi tájékoztatót, abban van jelentkezési lap, ha jól emlékszem, kettő is. Szerintem könyvesboltokban lehet kapni, meg én egyszer láttam pl. Hiper Tescoban is.

Amúgy miért nem jó megoldás az e-felvi? Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb.

2012. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
AZ e-felvi jó megoldás! Én is szlovákiai magyar vagyok és ott adtam be, de ha lehet, várj január 31-ig a fizetéssel és a hitelesítéssel, mert meg fog jelenni valami tájékoztató, amelyet jobb kivárni. A 3. évvégi bizonyítványodat szkenneld be és töltsd fel, a többi dokumentumot, amelyeket még nem kaptál meg, elég június 4-ig beküldeni, ugyanúgy az e-felvételin keresztül. Nyugi, nem kell félni, megbízható az!
2012. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp papíron szeretnél jelentkezni, de nem akarod megvenni a felvételi tájékoztatót, akkor a magyar postákon elvileg árulnak jelentkezési lapot.

Én is e-felvételin jelentkeztem, szóval ezt nem első kézből tudom, csak mondták mások.

2012. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az e- felvételihez ha megadom a címem, nem fogadja el, mert szlovákiai a cím, meg kell adni egy magyar címet is, a képviselom címét. Senkim nem lakik Magyarországon.... Szóval így elég nehéz, de koszonom a válaszokat :)
2012. jan. 12. 19:10
 5/5 anonim válasza:

idézem: "

Külföldi állandó lakcímet/tartózkodási címet megadott jelentkező esetén amennyiben nem adott meg magyarországi értesítési címet, illetve nem nevezett meg magyarországi lakcímmel rendelkező képviselőt, úgy a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény 81.§ (1) bekezdésére tekintettel a kézbesítési meghatalmazás előterjesztésével együtt meg kell neveznie magyarországi lakcímmel rendelkező kézbesítési meghatalmazottat az Értesítési cím mezőkben.

Amennyiben nem áll módjában magyarországi lakcímmel rendelkező kézbesítési meghatalmazottat megnevezni, úgy a 2012. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során az Oktatási Hivatal jelölhető meg a postai kézbesítések meghatalmazottjaként. Ebben az esetben az alábbi címet szíveskedjen az értesítési név és cím mezőkben megadni: Oktatási Hivatal, 1380 Budapest, Pf. 1190"


neked is biztos megjelent, ez szerint kell kitöltened a további infókat.

2012. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!