Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkeztem egyetemre, de...

Jelentkeztem egyetemre, de közben munkát kaptam. Nappali tagozat helyet levelezőt szeretnék és másik iskolában, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem télen egyetemre, nem sokára kiderül, hogy felvettek-e azonban, közben kaptam egy ígéretes munkahelyet. Szakmai gyakorlat és pályakezdőként plusznak találom, ennyi fizetés mellett. Azonban költözéssel jár, a pesti egyetemet melyet megjelöltem nem tudnám nappalin elvégezni, sőt a legjobb lenne, ha beíratkozás előtt, után áttudnék jelentkezni másik egyetemre, levelezős szakra. Ez így kivitelezhető lenne, vagy meg kell várni a keresztfélévet?

2016. jún. 29. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Mi azt ennyiből nem tudhatjuk.
2016. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem.

Én úgy tudnám elképzelni, hogy a következő évben a jelenlegi pontjaiddal újra beadod a jelentkezésed a kívánt szakra.

VAGY ha a jelenlegi szakon lehetséges, akkor beiratkozol, passzív félévvel kezdesz, és ha nem jön össze mégsem a munka, akkor jövőre kezdesz itt, nappalin, ha bejön, akkor meg jövőre jelentkezel a másikra. De bizonyos szakokon nem lehet passzív félévvel kezdeni, ennek utána kell nézni.

2016. jún. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz átjelentkezni rögtön azután, hogy felvettek.
2016. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Minden szakon lehet passzív félévvel kezdeni. És egymást követő 2 passzív féléved lehet. Bármikor ha nem állíttod a státuszod aktívra a Neptunban, hanem passzívon hagyod, de beiratkoznod el kell menned, ettől függetlenül, csak passzívon maradsz.
2016. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Levelezőre nem tudsz átmenni, csak esetleg fizetősre, ha az egyetem szabályzata ezt az első félév elején is megengedi. Lehetsz két félévet fizetős, ha lehet ezt, azt ha felvételizel, akkor utána államis is lehetsz, vagy passzívra mész most és felvételizel és államis levelező leszel, ha van annyi pontod.
2016. jún. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

"Minden szakon lehet passzív félévvel kezdeni."


- Ezt mi alapján állítod?


"Bármikor ha nem állíttod a státuszod aktívra a Neptunban, hanem passzívon hagyod"


- Ez nálunk pont nem így volt. Nálunk a passzív félévről kellett nyilatkozni.


Ne az alapján tájékoztasd a kérdezőt, hogy nálatok hogy volt.

2016. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez nem nálunk kérdés. Ezek a tények. Akkor kell kérvényezned, ha aktívra állítod a Neptunban magad és elkezdődik az adott hétfővel a szorgalmi időszak. Ekkor már kérvény kell hozzá. De ha nem állítod magad a neptunban aktívra, hanem passzívon maradsz, akkor mihez kellene a kérvény?
2016. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenhol passzív félévvel kezdeni. Ahova én jelentkeztem, ott pl. benne van a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban, hogy az első félévet NEM lehet passzív félévvel kezdeni.
2016. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet minden szakot passzív félévvel kezdeni, ugyanis ez a törvény, ez a felsőoktatási törvényben van, a TVSz nem mondhat ennek ellent, de ha ellentmond, akkor nem érvényes a TVSz e pontja, illetve eredményesen támadható.
2016. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, a felsőoktatási törvény csak lehetőséget ad az első félév előtt is passziváltatni, de az intézmény ettől eltérhet - Felsőoktatási tv. 45§ (2): "Az intézmény a hallgató kérelmére engedélyezheti a hallgatói jogviszony szünetelését ... az intézményi szabályzat erre vonatkozó megengedő rendelkezése hiányában az első félév teljesítése előtt is..."
2016. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!