Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes autószerelő szakmát...

Érdemes autószerelő szakmát kitanulni?

Figyelt kérdés
Érdekelnek az autók, szeretek vezetni, mindig az autók közelében érzem magam teljes embernek. De azért látom ismeretségi körben is, hogy inkább egyetemre mennek, ezt a szakmát nem sokan választják, aminek biztos meg van az oka. Nyilván nem mások után akarok menni, csak nyilván nem véletlenül nem választják ezt a szakmát. Egyelőre biztosan alkalmazottként dolgoznék, mert műhelyre nincs pénzem. Amivel rendelkezek, az egy érettségi. Érdemes belevágni? 25/F
2022. máj. 20. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy az autószerelők, nem vezetnek, hanem szerelnek? Ha vezetni szeretsz, sofőrnek menj! Ha mégis szeretsz bütykölni, akkor viszont érdemes kitanulni a szakmát. Biztos találsz vele munkát.
2022. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, a vezetés csak egy szelet. Érdekel minden, ami az autóval kapcsolatos, motor, turbó, porlasztó, stb.
2022. máj. 20. 23:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Saját műhelyre sosem lesz pénzed, hacsak a szüleid nem támogatnak, nem nyersz a lottón, vagy nem veszel fel akkora kölcsönöket, hogy belerokkansz. Ma már a legtöbb autót márkára specializált műhelyekben, speciális diagnosztikai és szerelési eszközökkel tartják karban, amelyek egy vagyonba kerülnek. Úgyhogy arra számíts, hogy legvalószínűbben életed végéig alkalmazott leszel, fix fizetéssel. Viszont alkalmazotti állást találnod nem lesz nehéz. Bár az autószerelőket rendesen megfizetik, azért ne számíts eget verő jövedelemre. S nyilván fel kell vállalnod azt is, hogy ez nem egy "tiszta" munka: az olaj és a piszok része a mindennapoknak, s a műhely levegőjében az olajokból és benzinből kipárolgó gázok sem túl egészségesek.
2022. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"arra számíts, hogy legvalószínűbben életed végéig alkalmazott leszel, fix fizetéssel"

Ez nekem mindig úgy hangzik, mintha valami fenyegetés akarna lenni, pedig szerintem tök jó egy ilyen szakma.

2022. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4: Nem fenyegetésnek szántam, de a kérdező azt írta, hogy "egyelőre" menne csak alkalmazottnak, s arról akartam felvilágosítani, hogy jelentős tőke nélkül soha nem lesz esélye műhelyt nyitni. Ebben a szakmában a magánvállalkozáshoz irdatlan sok pénz kell, amelyet egy alkalmazotti fizetésből nemigen tud összespórolni. Ez nem olyan, mint a manikűrös vagy a könyvelő, aki kis pénzből is el tud indítani egy vállalkozást.
2022. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jeff Bezosban se bízott senki hogy megformálja a világot mikor még egy garázsban értékesítette a könyveit. Aztán nézd csodát...Világ egyik leggazdagabb embere lett. Nem kell nagyban kezdeni az egészet, elég kicsiben és onnan építkezni.
2022. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkibe szorult annyi tehetség, mint Jeff Bezosba, lássuk be... Milliók belevágnak és csődbe mennek, mire akad egy ilyen...
2022. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

#6: A könyvértékesítést valóban lehet kicsiben kezdeni. Az autószerelést nem. A márkatulajdonosok ugyanis ragaszkodnak a márkaszervizekhez, különben a garancia ugrott, s ehhez be kell szerezni a gyári diagnosztikai és szerelési eszközöket. Azok pedig egy vagyonba kerülnek.


A régi tragacsok bütykölésének a kora mostanra lejárt. Az emberek az autóbontóba viszik a régi kocsikat leadni, mert alig van hozzájuk alkatrész, s nem éri meg már javítani őket ahhoz képest, hogy egy jó állapotú használt autó mennyibe kerül.

2022. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kur va nehéz, én is tanultam, csak a suli szar volt, és ott hagytam. Most keresgélek, hogy hova kéne menni máshova ilyen szakra, de a közelben sehol nincs.

Amúgy jó szakma, jól kereshetsz vele, de sokat kell tanulni nagyon.

2022. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!