Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mi éri meg jobban?

Szerintetek mi éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Legelőször leszögezném, hogy nincs semmi konkrét tervem, és szinte minden tantárgyból jó vagyok. 4.5-ös átlagom van egy viszonylag kemény gimiben. Angolból már megvan egy B2-es nyelvvizsgám, a nyelvtanulás könnyen megy.


Fakt választás van, de most kicsit összezavarodtam.

2 faktot tudok felvenni, legelőször a törire és a német faktra gondoltam, és ezzel bepróbálni egy jogi irányt. A törit szeretem, a németet pedig csak úgy fel akarom venni, hogy legyen plusz 1 nyelvvizsgám, az sose árt. Az új rendszer miatt kell egy természettudományos tárgy is ami a földrajz lenne. Ez eddig szép és jó…


Viszont, legutóbb az igazgató helyettes megjegyezte, hogy jobban járnék, ha matekot vennék fel faktra, mert a fenti elképzeléssel csak a humán irányon tudok haladni, míg a matekkal a műszaki/mérnöki/marketing ágak is megnyílnának előttem. Azt is elmondta, hogy a matek a világ minden részén ugyanaz, míg a jog az változó, külföldön nehezen ‘honosítható’ és sokáig kell tanulni.

Plusz, legutóbb az egyik ismerősöm mesélte, hogy a jogban csak akkor érvényesülsz, ha vannak kapcsolataid. Az ő testvére nemzetközi tanulmányokat tanult és most valami szakmát tesz le, mert nem tudott elhelyezkedni sehogy. Ez kicsit elijesztett a jogi pályától.


Plusz a történelem kötelező érettségi tárgy középszinten, angolból pedig mindenképp emeltezek, szóval töri fakt nélkül is menne a jogra való bejutás, hiszen ahhoz elfogadott az Angol és a Történelem és csak egyikből közelező az emelt. És akkor lenne Matek+Német fakt. Viszont jogra jó lenne egy emelt töri…ami fakttal lehetséges.


Azonban a német nyelv nem annyira fontos nekem, ráadásul azt úgy gondolom, hogy önerőből is meg tudnám tanulni bármikor, hiszen az csak egy nyelv. És még csak nem is tetszik a német nyelv hangzása, viszont műszaki irányba jó lenne.

Így maradna a Töri+Matek fakt.


MATEMATIKA: Jó vagyok belőle, most is meg van a négyes, viszont néha hajlamos vagyok a teszteket túlgondolni, dolgozatoknál lefagyni(ez csak mateknál van így)

TÖRTÉNELEM: Szeretem a törit, a dolgozatoknál/feleléseknél tanulás nélkül is 4-est kapok, az nem tetszik benne, hogy egy-egy nagyobb dolgozatra sokat kell magolni, amit nem szeretek.(Inkább megérteni szeretem a dolgokat)

NÉMET: Van hozzá érzékem, mint ahogy az angolhoz és a spanyolhoz is. A tanárom miatt most le vagyok maradva belőle, jövőre fakton valószínűleg hátrányból indulnék főleg a német első nyelvesekkel szemben. A német egyébként nem rossz nyelv, de nem tetszik a hangzása, és nem nagyon tanuljuk a mostani tanárommal, de fakton más tanárom lenne.


Ti mit gondoltok? Melyik érné meg jobban? Amivel jól is tudnék viszonylag keresni.



2022. máj. 21. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján dönts, hogy ki mit mond, vagy milyen faktokat vehetsz fel. Azt gondold át inkább, hogy mivel szeretnél valójában foglalkozni, milyen terület érdekel. A jog és a műszaki dolgok ég és föld...

Az pedig, hogy mivel mennyit keresel, az attól függ, hogy mennyire csinálod jól/elhivatottan az adott dolgot.

2022. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Én is csak azt tudom mondani, hogy ne más véleménye alapján válassz. Az sem igaz, hogy jogban csak kapcsolatokkal tudsz elhelyezkedni. A nemzetközi tanulmányok teljesen más, mint a jog, én is tanultam azt, ott tényleg nem árt, ha az embernek vannak kapcsolatai, de a jognál nem feltétlen van így. Nővérem azt tanul, egyik barátnője utolsó előtti évben egy ügyvédi irodában csinálta a gyakorlatát, aztán mondták neki, hogy bármikor visszamehet rendesen dolgozni, akár még diploma előtt is. Persze, ez csak egy példa az ezerből, csak meg akartam mutatni, hogy nem muszáj sok kapcsolattal rendelkezni, ha az ember jól végzi a munkáját (+ az egyetem arra is van, hogy az ember kapcsolatokat építsen ki).


A leírt opciók közül szerintem a töri + matek a legjobb, ha ennyire bizonytalan vagy. Ezzel mehetsz humán és reál irányba is, akárhogy döntesz.

2022. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!