Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bekerülhetek államilag támogat...

Bekerülhetek államilag támogatott képzésre, ha van már egy diplomám?

Figyelt kérdés

Osztatlan képzésen szereztem diplomát, de csak az első hat félévet végeztem államilag támogatott formában, az utolsó két éven átjelentkeztem költségtérítésesre, mert tudtam, hogy szeretnék még tanulni mást is.


A törvény (2005 évi CXXXIX törvény 55), amit ehhez találtam így szól:


"Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési ciklusban záróvizsgát tett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben. Ezt a rendelkezést alkalmazni kell a felsőfokú szakképzés tekintetében is."


BA képzésre jelentkeztem idén, de sak most találtam meg ezt a törvényt, emiatt kétely támadt bennem, hogy lehetséges-e a bekerülés.


Egyfelől azért nem egyértelmű számomra, mert nem végi államilag támogatott voltam az első diplomáig, így csak részben igaz rám a törvényben lévő meghatározás. Másfelől az osztatlan képzés akkor most BA-nak számít (mert ugye benne van a BA szint is) vagy MA-nak számít, de akkor jelentkezhetek az újabb BA képzésre.. vagy az osztatlan diplomám nem üti ki a BA-t, mert az egy harmadik típusú képzési ciklus..?


Nagyon köszönöm!



2022. máj. 23. 14:08
 1/10 A kérdező kommentje:

Ha segítség, küldöm linken a törvényt, de tényleg csak az idézett rész volt benne, ami a kérdésemben bármilyen támpontot ad.


[link]

2022. máj. 23. 14:13
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem ártana egy diplomás embernek szöveget értelmezni. 6 támogatott félévet használtál el és 6 féléved maradt, kivéve, ha a képzés ideje meghaladja a 10 félévet, mert akkor összesen 14 félév a támogatott, rád nézve pedig 8.
2022. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt pontosan értem. Szerintem te nem értetted meg, hogy mit nem értek a szövegből.

A másik, amit nem értek, hogy miért kell így kezdeni egy kommentet..

2022. máj. 23. 16:07
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Mert az adófizetők pénzéből olyan ember kapott diplomát, aki funkcionális analfabéta!!
2022. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ott van a törvényben, hogy "azzal a megkötéssel..."

A kérdés az, hogy bele tartozom- e azon kivételek közé, akiknek ugyan van még államilag támogatott féléve, de egy korábbi záróvizsga miatt aztegsem használhatják fel.

A szöveg szerint ez akkor van, ha állami ösztöndíjas képzésen szerzett valaki diplomát, és azonos képzési ciklusra szeretne jelentkezni.


A kérdés:

Ha csak félig voltam támogatott, a másik félidőben nem, akkor ebbe a megkötésbe tartozom-e vagy sem.

A másik kérdés, hogy az osztatlan képzési ciklus miatt most kezdetek e BA-t, vsgy minek is számít az az osztatlan ciklus..?

2022. máj. 23. 16:13
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces vagy második...de tényleg. Idejöttel kiélni magad :)
2022. máj. 23. 16:15
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagyok vicces, de a kérdésedre válaszoltam, de a 2 agysejteddel ezek szerint nem érted,
2022. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De nem is olvastad el a kiegészítő megjegyzést a kérdés alatt?

Mert ha csak a fő kérdést olvastad, akkor értem a válaszodat, meg azt is, hogy miért nézel butának.

De próbáld már meg te is megérteni, hogy nem ez volt a kérdés. Ha elolvasod a kérdés alatti megjegyzést, akkor láthatod.


Köszi a választ, és nem köszi a bunkó megjegyzést.

2022. máj. 23. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Pedig 2-es jól írja.


Azért az egyetemen (jó esetben) megtanulunk egy nagyon fontos dolgot: a szükséges információt felkutattni és értelmezni.


Vagy megkeresni azokat, akik tudnak nekünk segíteni. Ez nem olyan nagy elvárás, főleg, hogy már van diplomád.

2022. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Te is megtanulhatnál értelmezni :)
2022. máj. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!