Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire reális, hogy felveszn...

Mennyire reális, hogy felvesznek egyetemre pszichológiára, ha 11. év végén 3-as leszek matekból?

Figyelt kérdés
Még nem biztos, hogy ne tudnám összekaparni a 4-est, de irgalmatlan szar vagyok matekból. Egyébként minden másból 4-es, 5-ös vagyok, azok közül a jegyek közül amiket viszek, max. még egy 4-esem lesz, minden más 5-ös. Plusz még 12. félévkor talán sikerül az a matek 4-es. Ez így mennyire reális? Tudom, hogy nem túl sok pontot érnek a jegyek, de szokásom túlaggódni a dolgokat.

2022. máj. 24. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezen ne aggódj. Húzd meg a 12. félévet és az érettségit, akkor biztosan felvesznek. Sok sikert!
2022. máj. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

A felvétel még hagyján. De a pszichológiához is kell matek, nem is kevés, hiszen kőkemény statisztika van, kutatás stb. Ha azt gondolod, hogy a pszichológia csak dumálgatás a páciensekkel, akkor tévedsz.


Ha az a vágyad, hogy pszichológus légy, akkor keress egy matektanárt és tuningoltasd fel magad egészen az alapoktól.

2022. máj. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

A statisztika teljesen más, mint a gimis matek. Kell hozza logika, de nem épül rá. Ahhoz, hogy felvegyenek, nagyon számít, milyen érettségit írsz. Nagyon jól kell sikerülnie az összesnek. A matek alapvetően nem előkövetelmény, szóval nem baj, ha nem 5-ös.

Üdv: egy pszichológus hallgató.

2022. máj. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

3-as vagyok, Ui: ez igaz, hogy az első 5 év konkrétan kutatóképző. Rengeteg kutatást kell csinálni, statisztikát és módszertant használni. Ha érdekel, bele lehet tanulni. A pszichologia nem a lelkizésről és a beszélgetésről szól, ez így van.

Bár én mindig 5-ös voltam matekbol, nem éreztem, hogy bármit segítene a statisztikában. Fontosabb a logikus gondolkodás, mint a matekfeladatok begyakorlása. Ha ez van neked, nem kész bajod az egyetemen.

2022. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

4. Abból, hogy fontosnak érezted kicsit korrigálni magad +1 hozzászólással, mutatja azt, hogy annyira azért nem vagy biztos abban, hogy nem kell a matek. :)


Gondolkodj egy 3-as matekos fejével. A 3-as matekos nem hülye, csak már réges-régen feladta, hogy megértsen minden apró részletet a matekon. Valahogy megírja a matek dogákat, foszlányokból, amelyeket még megért, de már régen nem "uralja" a terepet.


Persze, hogy más a statisztika, mint a középiskolás matek, és ha elolvasod amit írtam, én nem is ijesztgettem azzal a kérdezőt a 2. hsz-ban, hogy nem fog neki menni. Csak azt javasoltam, hogy menjen el matektanárhoz – és akkor most hozzáteszem, hogy azért, hogy tanuljon meg TANULNI, fókuszálni, figyelni, az anyagot követni. Persze ezt elkezdheti az egyetemen is, de jobb előbb, mint soha.


Üdv: egy data scientist

2022. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Igen jól mondják kell a pszichológiához matek. Épp nemrég mondta a pszichológia BSc-s barátnőm, hogy mennyire szenvedene, ha nem szeretné a matekot és a biológiát, sokan szenvednek is emiatt a szakon.

Van esélyed még bejutni, hozd ki a maximumot és jó lesz az. Érettségikre meg idejében kezdj el készülni!

2022. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

A hármas után én is pszichológus hallgatóként válaszolok.

Ahogy többen is írták, a pszichós statisztikának semmi köze nincs a gimis matekhoz. Jó, van átlagszámítás, de azt meg a program megcsinálja helyetted. Azon kívül a logika segít, hogy ne csak bemagold, hanem értsd is, mikor milyen módszert kell használni. De kb. ennyi, ez is főként az első évben (meg mondjuk a szakdogánál, de ha az elején jól megtanulod, akkor az már semmiség ilyen szempontból; ha meg mégsem megy annyira, akkor számtalan helyről lehet stat segítséget kérni, csoporttársaktól kedzve "profibb" helyekig). Én viszonylag jó voltam gimiben matekból, de konkrétan semmit nem használok abból a tudásból. Az egyetemi statisztikát sem tartom "kőkeménynek", mert láttam, hogy más szakokon mennyire durva stat folyik ehhez képest, pedig már mesterképzésre járok. Nem állítom, hogy marha könnyű, főleg, mert a többség inkább humán beállítottsággal érkezik pszichó szakra, de senkit nem ismerek, aki a stat miatt mondjuk otthagyta volna az egyetemet.

A pontokat tekintve szerintem abszolút van esélyed a bejutásra, ha a többi érettségidet kimondottan jóra írod meg, szerzel pluszpontokat nyelvvizsgákkal, stb. A 12.-es félévi eredmény pedig nem számít, úgyhogy ne arra gyúrj, hanem az év végére.

A statisztikás matek miatt meg még ne aggódj, de lehet, hogy tényleg jó ötlet lenne elmenni olyan matektanárhoz, aki nem csak az érettségire készít fel, hanem jobban "belemélyed" veled a dolgokba, ahogy az ötös válaszoló is írta.

2022. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
7. Várj, kitalálom: Károli? 🤔
2022. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ELTE. :)
2022. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma sikerült egy egész tűrhető dogát írnom, szóval lehet mégiscsak meglesz az a négyes :DD
2022. máj. 25. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!