Egyszerű magyar szakkal milyen munkalehetőségek lehetségesek számomra?

Figyelt kérdés

2022. máj. 26. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Kb. mint egy egyszerű érettségivel.
2022. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én hungarológia (magyar mint idegen nyelv) mesteren szeretnék továbbtanulni, majd magyart szeretnék tanítani külföldieknek. Szerintem ez egy jó dolog, ha érdekel.
2022. máj. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Az érettsegis válasz ado le lett pontozva , pedig ha a verseny szférába készülsz majd akkor bizony hasonló lesz a helyzeted mint egy sima érettségivel. Ezen avval tudsz javítani ha a nyelvtudásod erős. Egy német angol párossal multik is felvehetnek valami irodai melóra. Ha nincs nyelvismereted akkor sztem nincs túl sok esélyed jól fizető melora.
2022. máj. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Attól függ hol élsz. Nálunk a Dél-Alföldön egy érettségivel egyenértékű. Én történelem alapszakon végeztem és most csinálom levelezőn a mestert, utána egy rövid ciklusú tanárképzés, mert jelenleg nem mondanám, hogy piacképes lenne a diplomám, és akkor még finoman fogalmaztam, hogy mennyit is ér.
2022. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Meki, KFC, Burgerking, kebab bar, Kovi-film esetleg.
2022. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én is egyszerű magyar szakra jelentkeztem az SZTE-re. Csak azért választottam ezt, mert érdekel a magyar, van hozzá érzékem (nem én mondom), illetve a kísérletezés ideje véget ért (tavaly voltam földrajz szakon).

Ahogy néztem a felvi.hu oldalán a karriertérképet (nyilván a felvételi beadása után gondolkodtam...), mondtam, pff... hát akkor köszönöm, nem.

Nem úgy kell felfogni, hogy milyen munkákat lehet vele végezni, hova tovább a diploma megszerzését követően. Engem sem a papírért küldtek, hanem minden másért, ami addig történik, a lehetőségekért. Azért a magyar az sokrétű, bár nem tudom, van-e esetleg egy jól körülrajzolható terved vele. Találkozhatsz olyan professzorokkal, kutatókkal például, akik tudnak a tananyagon és a konkrét elhelyezkedésen kívül irányt adni. Lehet, hogy mire megkapod a diplomát, általuk elhelyezkedhetsz egy, nem a papírformához kötött pályán, ami mégis kapcsolódik a magyarhoz. Én sem a diplomáért megyek, hanem a kiskapukért.

2022. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!