Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha hírolvasó szeretnék lenni,...

Ha hírolvasó szeretnék lenni, akkor milyen főiskolára jelentekezzem?

Figyelt kérdés

Anyum szerint újságíróira, de nem gondolom, hogy ez annyira összefüggne, hogy ugyanazt tanulnám, mint ők.

10. osztályos vagyok egy gimnáziumban, igazából a magyar az egyetlen olyan tantárgy, amit közel érzek magamhoz, és a hírolvasás, tv riporter, ilyesmi érdekel, vagyis a média.

17/L



2013. ápr. 24. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:
50%
Kommunikáció és médiatudomány, de egyetemen tanuld, ne főiskolán. Tévhit, hogy büfészak, iszonyat mennyiségű szakirodalom van, én jártam erre a szakra két hétig, és nagyon durva volt, ugyanakkor mozgalmas és érdekes. Azért hagytam ott, mert rájöttem, nem áll közel hozzám a téma. Ezt a szakot járod ki, utána mehetsz csatornákhoz gyakorlatozni, és jó esetben bevállalod azzal párhuzamosan majd a mesterképzést is diploma után. Szóval ne hidd el azokat a dumákat, hogy a kommunikációsokra nincs szükség, és büfészak. Ha van vele célod, számodra semmiképp nem lesz felesleges.
2013. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!