Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mesterképzésre mész/men...

Milyen mesterképzésre mész/mennél gazdaságtudományi alapszak elvégzése után és miért?

Figyelt kérdés

2022. jún. 1. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én közgazdasági (az angol economics alatt értettre, nem business jellegűre) mesterképzésen tervezem folytatni. Azért, mert ez az irány érdekel igazán, ilyen területen tudom elképzelni a jövőmet. Sok business jellegű dologban kipróbáltam magam, volt, hogy marketing vagy vállalkozásfejlesztés MSc-vel is szemeztem, mert egyébként élveztem az ilyen projekteket is, de nem úgy, mint a makrósabb, elemzősebb, kutatósabb közgázt. Ja meg még pénzügy mesteren is gondolkoztam, azt is nagyon szerettem, főleg az investing, valuation irányt. Bár én 100%-ban a szívemet követem, egyébként logikusan átgondolva is nagyon megfontolnám ezt az irányt, üzleti közgazdászként azért jóval többen végeznek, illetve úgy gondolom, hogy a világ is olyan irányba tart, hogy egy nagyon kamatoztatni lehet majd ilyen fókuszú képzésen tanultakat. Pénzügy és számvitel BSc-n végzek. Ha visszamenőleg adhatnék tanácsot magamnak, akkor már gimiben sokkal jobban tanulnám a matekot, informatikát. Egyébként ilyen irányba jönnék újra, csak ezt a kettőt erősebben nyomva, angolt bátrabban használva, meg úgy alapból bátrabban kihasználni az alapképzés nyújtotta lehetőségeket, kicsit következetesebben, tudatosabban tanulni. De persze ezt soha nem lehet előre látni.. 😀
2022. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom nincs rossz döntés, menj arra ami a legszimpatikusabb. Itt gyakorin mindenki CFO, top manager, vagy matematikai-biztosítási elemző szeretne lenni. Ezekkel sok pénzt lehet keresni, de nem gondolnám, hogy a kiegyensúlyozott, boldog és teljes élethez vezető pozíciók ezek. Jó lenne tudni, hogy milyen alapszakon végeztél és milyen orientációid vannak. Én speciel pénzügy és számvitel alapképzésen végeztem, jelenleg számvitel mesterre járok. Sokan járnak vállalkozásfejlesztés vagy épp vezetés és szervezés szakra. Ezek kevésbé kvantosak, nem is ad annyira kézzelfogható végzettséget, ellenben idővel - ahogy a munkahelyeid alakulnak - úgyis kialakul egy terület, amiben jártas leszel. Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem azért szerencsésebb a pénzügy vagy a számvitel msc, mert ezekkel is betölthetsz olyan állásokat, amiket a vállalkozásfejlesztéssel vagy a vezetés és szervezéssel, viszont másik irányba kevésbé járható az út. Ha nem tudom, még mivel foglalkoznál szívesen, az MBA mester is jó lehet, bár ott azt hiszem előírás a vezetői tapasztalat.
2022. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még csak most fogom szeptemberben elkezdeni a pénzügy és számvitel szakot Pesten, tehát egyelőre csak érdeklődök, hogy a hasonló területen tanulók milyen irányban szeretnének továbbtanulni és miért. 5 évig középiskolában közgazdaságot tanultam és most fejeztem be egy 1 éves pénzügyi-számviteli ügyintéző képzést.
2022. jún. 2. 13:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Végzős pénzügy és számvitel szakos vagyok, és számvitel mesterre fogok majd menni. A szakirányom is ez volt és a számviteles tárgyak kevesebb stresszt hoztak az életembe mint a pénzügyesek (egyébként egyikkel sem volt gondom, 4,9es átlagaim voltak). Ez jobban érdekel egyszerűen, meg a karrierem is ilyen irányba képzelem majd el. Menj arra amelyik érdekel és amelyik szerinted a legtöbbet tudja adni Neked.
2022. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!