Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri jelentkezne...

Szerintetek megéri jelentkeznem biológia szakra, ha már van egy diplomám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Frissen végzett építészmérnök vagyok, de már dolgozom egy éve egy tervező irodában. Nem érzem azt, hogy ezt tudnám életem végéig csinálni.


Amikor bejött ez a korona vírusos időszak, valahogy felhívta a figyelmem a biológiára. Leginkább a molekuláris biológia és az immunológia, kutatás érdekel.


Anno régen nem érettségiztem se biológiából, se kémiából, de mivel van egy jeles diplomám 400 ponttal indítok és így valószínűleg felvennének az egyetemre. Megnéztem a tantervet és elsőre kicsit megijedtem, de egyszerre izgalmasnak is találtam a tantárgyakat.( biokémia, sejtbiológia, állatrendszertan, hidrobiológia, stb..)


Amit tudtam is biológiából az már elhalványult. Kémia volt egy félévem az egyetemen, de ott inkább a polimer kémiát tanultuk.


Szerintetek behozható ez a lemaradás/hiány a tudásomban vagy óriási nagy hátrányból indulok?

Az első félévben vannak alapozó tárgyak és így nem leszek teljesen elveszve?


Munka mellett levelezőn csinálnám.



2022. jún. 1. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Én csak kérdéssel tudok válaszolni: mostanában el lehet végezni levelezőn ilyen kísérletes természettudományi szakot ? Szinte olyan ez, mintha az állatorvosi vagy orvosi egyetemet akarnád levelezőn elvégezni, holott az nem lehetséges. Rengeteg a laborgyakorlat, sőt terepgyakorlat, ami lehetetlenné teszi.
2022. jún. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen! Engem is meglepett, de három egyetem is kínál levelező képzést.
2022. jún. 1. 18:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszerészeti esetleg? hozzánk bioszról sokan onnanjöttek át, az elte szÍvatásai mmiatt
2022. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos gyógyszerész nincsen levelezőn.
2022. jún. 1. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alapoktól indultok, van biológia alapjai kurzus. Egyébként azon nagyon sokan meg szoktak bukni. Nem is feltétlen szükséges előtte ismételned, majd szépen leadják a tananyagot úgyis a legelejétől.

A párom most végzi a biológia BSc-t, innen az infó :) Ő nem valami sokat tanult és jó eredményei voltak, de képesség kérdése ez nála. Sokaknak nehezen megy a biosz szak, de szorgalom és menni fog.

A gyakorlatokat levelezőn péntekenként tartják nagyrészt.

2022. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja arra nem válaszoltam, hogy megéri-e.

Akkor éri meg, ha mész mesterképzésre és akár doktorira. Minimum mesterre, anélkül semmi értelme.

2022. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ és a bátorítást utolsó.
2022. jún. 1. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát én úgy hallottam, hogy az épìtèsz ès èpìtő mèrnöki szakma itthon nem egy nagy presztizs.
2022. jún. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
El lehet végezni levelezőn.
2022. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!