Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Radiográfiáról át lehet menni...

Radiográfiáról át lehet menni optometriara? Érdekelne, hogy lehetséges e az átjárás a két szak között.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Engem nagyon érdekel az Optometrikus mint szakma...Sajnos úgy látom,hogy csak a Semmelweisen oktatják. Emiatt ha esetleg nem vesznek fel oda gondolkodtam még a Radiográfián. A tantárgyakat nézve nem sokban különbözik az 1 év a 2 szakon. Esetleg megoldható, hogy 1. Év után átvesznek, ha kérelmezem? És ugyan ott folytathatom ahol abba hagytam vagy lehetséges,hogy évismétlés lesz így?

2022. jún. 4. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van elvi lehetőség egy lezárt, sikeres egyetemi év után más egyetem azonos képzési területhez tartozó szakára való átvételre. Ugyanakkor sajnos a fogadó egyetem feltételekhez (pl. az előző egyetemen elért tanulmányi átlaghoz) kötheti az átvételt, vagy pedig akár helyhiányra hivatkozva is elutasíthat. Egyáltalán nem köteles átvenni. Vagy azt is megteheti, hogy csak költségtérítéses hallgatónak vesz át, még akkor is, ha korábban állami finanszírozású voltál. Szóval az efféle kerülő utak egyáltalán nem garantáltak. Egyébként optometria csak levelezőn van, ezt jó, ha tudod.
2022. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Az tárgyak egyeznek. (gondolom, nem tudom.) Azokból vizsgázol.

A sikeres vizsgákat egyenként el kell fogadtatni, és akár az oktató tanár mondhatja azt is, hogy oké, nem kell órára járni, de vizsgázni kell, mert ő úgy látja jobbnak. (ez ritka, de megesik)

2022. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!