Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan van, hogy egy adott...

Olyan van, hogy egy adott szak megváltoztatja a felvételi követelményeket és kibővíti megegy tárggyal?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk kevesen jelentkeznek és ez miatt, mondjuk hozzarakjak hogy angol is beszamithato legyen, vagy bármilyen másik tantárgy

2022. jún. 5. 14:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Irtam egy emailt a HÖK-nek, mert nekem ezen múlna oda a jelentkezesem, ugyanis se fizikát, se kémiát, se bioszt nem tanulok már es 1 évem maradt. Régóta nem jelentkezik 250 tanuló, amennyi a szak kapacitása, és ez miatt mondják hogy mindig hiány van, pedig a ponthatarok egyeltalan nem magasak (340 volt tavaly)
2022. jún. 5. 14:50
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A HÖK-nek hiába írsz, nem fognak tudni semmit elérni.

A szakon teljesen mindegy, hogy mennyi a ponthatár, hogyha nem telített. A ponthatár mindig a legkisebb ponttal felvett hallgató pontszáma, függetlenül attól, hogy egyébként hányat vesznek fel. Tehát ha mondjuk 498 lenne a ponthatár, de csak 2 embert vettek fel, mert csak 2-en jelentkeztek, akkor látható, hogy a ponthatár nem mérvadó.


1 év még bőven elég sok mindenre, addig fel tudsz készülni akár a fizika érettségire is. Mivel gyakorlatilag már mindent tanultál, ami kellhet hozzá, ezért elvi akadálya nincs a felkészülésnek.

2022. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A bemeneti követelményeket kormányrendelet írja elő (képzési területenként, szakonként), attól az egyetem nem térhet el.


Ahogy #2 írja, az egyetlen lehetőséged, hogy leteszed a számodra legkönnyebbnek tűnő középszintű érettségit az egyik szükséges tantárgyból.

2022. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ah értem, akkor muszáj lesz valahogy másik tantárgyból is érettségiznem, vagy lemondanom a szakrol:( köszönöm
2022. jún. 5. 17:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egyébként melyik szak? Nincs hozzá valami hasonló, ahova nem kellenek ezek az érettségik?
2022. jún. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
BME-KJK járműmérnöki, vagy pedig közlekedésmérnöki érdekelne 🥲 későn jöttem rá mit akarok, a matek emelt meg megoldhato lenne mert faktos vagyok belőle, de mivel 11.elejen ötletem se volt mihez kezdjek magammal franciát vettem fel mellé, abból már van egy középem, jovore volt tervben az emelt de rajottem ez érdekel 😂 most mit csináljak?🥲🥲
2022. jún. 6. 00:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Halasztás nem jöhet szóba neked?

Én az orvosival jártam így, tavaly ilyenkor találtam ki, hogy kéne a kémia emelt, bioszból alapból faktos voltam. Idén nem jött össze a kellő pontszám, ezért újraérettségizek belőlük, közben megcsinálok egy OKJ-t és jövőre felvételizek újra

2022. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy így is evvesztes vagyok és volt egy 0.evem is a nyelvi miatt, van b tervem egyébként, bár oda megtobb pontszám kell😂 de egyébként ha nem jön össze lehet én is megcsinalok egy okjt, azt mondják hogy 1 év alatt fel tudok készülni egy fizika érettségire, vagy egy infora de fogalmam sincs.


Neked sok sikert:) az idei nagyon nehéz volt? Nem néztem meg a kémiát, majd írj azert jovore mi lett

2022. jún. 6. 00:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8: A mérnöki szakok többségét (és az általad kinézettek is közéjük tartoznak) érdemes friss, legalább középszintű fizikatudással elkezdeni. Már csak a saját érdekedben is azt javaslom, tegyél le egy középszintű fizika érettségit! Ha ráfekszel (már a nyáron is), akkor a középszintre bőven fel tudsz készülni jövő tavaszig!
2022. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi! Érdemes magán tanárral készülnöm?
2022. jún. 6. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!