Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki levelezőire jár egyetem...

Aki levelezőire jár egyetem azoknak van lehetőség diák munkára? Vagy milyen munka lehetőségek vannak? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 13. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Csak nappalis jogviszonnyal van.
2022. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

A levelező arra van kitalálva, hogy főállás mellett tehesd, ezért nem vállalhatsz diákmunkát.


A szakirányban keresgélj valamit, hogy meglegyen a tapasztalat mire diplomázol.


Én pl. villamosmérnöknek tanultam, mellett folyamatosan villamos karbantartó, szakértő és csoportvezető voltam a diplomáig, mondjuk nekem volt ezekhez egy technikusim.

2022. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Éppen ezért szerintem csak akkor van értelme levelezőre menni, ha már van egy használható végzettséged és abban dolgozol.
2022. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
81%

3-asnak igaza van. Én jól megszoptam, mert levelezőre mentem, hogy mellette tudjak dolgozni, aztán szép lassan megtudtam hogy így elég lehetetlen munkát találni.


Tippeket szívesen fogadok, mert tanácstalanná váltam.

2022. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen én is tanácstalan vagyok, hogy hova lehetne menni dolgozni egyetem mellet. Vagy valami féle otthon végezhető állás is megfelelne, ha valaki tud hasonlót ne tartsa magába
2022. jún. 13. 20:15
 6/7 Szabadság man válasza:
79%

"Én jól megszoptam, mert levelezőre mentem, hogy mellette tudjak dolgozni, aztán szép lassan megtudtam hogy így elég lehetetlen munkát találni."


XD (bocsi...)


Nem esti képzés, hanem levelező?

Bár sejtem, hogy az a fajta lehet, ahol kijelölnek egy hetet minden hónapban, amelyiken tömbösítve leadják az órákat. Na az tényleg sz*pás... Viszont vannak olyanok is, ahová csak heti egyszer, szombatonként kell bejárni. Nem mintha ez megkönnyítené a ti életeteket. Ezek szerint levelező mellett is lehet szívás a munka.

Hát b*sszameg én estin leszek. Az elején még bele se gondoltam, hogy emellett nem fogok tudni rendesen dolgozni. Most nézegetek részmunkaidős állásokat, találok is, csak az a probléma, hogy sehonnét sem hívtak eddig. :D

Pedig azt hittem, hogy csettintésre felvesznek valami kisegítő munkára, de még az ilyen helyekről sem hívnak. Pedig a gyakoris okoskodók azt mantrázzák, hogy még egy hajléktalan is tudna szerezni munkát. A hirdetések tényleg ott vannak, szépek és jók, de b*sznak reagálni a jelentkezésre. Ami baj, mert olyan sok munka nincs, amire alkalmas lennék. Nem tudom 50 helyre beadni a jelentkezésemet, mert nincs annyi nekem megfelelő hirdetés se. A nyáron még mehetek 3 műszakba is, de utána lőttek ennek.


Sajnos a tanulással ugyan ez. Mantrázzák itt, hogy tanulni lehet felnőttként is. Lehet, de találj mellé munkahelyet is, vagy csak szombaton kelljen bejárni. Azt hiszem csak egyetemen van levelező, ha szakmát akarsz, akkor csak esti van. Eddigi tapasztalataim alapján amellett, ha nincs segítséged, éhen döglesz, vagy k*rva kemény lesz összeegyeztetni a tanulást és a munkát.


Tanulni egyedül nappalin és fiatalként lehet igazán. Ha később munka mellett akarsz, akkor már k*rva nehéz, vagy megvalósíthatatlan. Sajnos ez van. :(

Ha egyedülálló vagy, még akkor is.



Remélem, hogy megoldódnak majd a dolgok idővel. :(

Még lehet írok, ha van valami fejlemény. Ti is tegyétek, ha van kedvetek.

2022. jún. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen én is pálya kezdő vagyok, de jelenleg lehetetlennek látom hogy akárhová is fel vegyenek (szalagmunkás) kívül
2022. júl. 2. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!